Yatırım yapmaya başla!

New York: Zenginlik, Yaşam Tarzı, Yatırım ve Geleceğin Şehri Kategorilerinde Birinci!

Işıltılı ve görkemli görüntüsüyle insanı kendine çeken New York, dünya zenginliğinin en önemli şehri oldu. İşte bu sonucu veren endeksle ilgili detaylar;
New York: Zenginlik, Yaşam Tarzı, Yatırım ve Geleceğin Şehri Kategorilerinde Birinci!

Birçok kişinin hayallerinin şehri olan New York, muazzam yapısı ve ışıltılı dünyası ile göz kamaştırır. Bunu kanıtlayan ise Knight Frank Servet Endeksi oldu. Bu endeks, Londra merkezli gayrimenkul şirketi Knight Frank tarafından oluşturuluyor ve 4 kriteri göz önünde bulunduruyor. Bu kategoriler; zenginlik, yaşam tarzı, yatırımlar ve gelecek olarak sıralanıyor. New York ise bu 4 kategoride birinciliği elinde bulunduruyor.

Endeksten elde edilen sonuçlara göre New York, dünyanın en varlıklılarının favori şehri oldu ve birçok açıdan birinciliği elde etti.

New York En Varlıklıların Favorisi

Knight Frank geçtiğimiz günlerde zenginlerin kripto paralara yatırım yapmayı tercih ettiği gerçeğini de ortaya çıkarmıştı. Şimdi de dünyanın en varlıklıları ve gelecek vaat eden şehirlerini sıraladı. New York 4 kategoride birinciliği elde ederken; Londra ve San Francisco arkasından geldi.

Endeksteki zenginlik kategorisi; çoğunlukla büyüme oranına odaklanan varlıklı kişilerin, mevcut ve gelecekteki nüfuslarını ölçüyor.

New York Zenginlik Kategorisi

Zenginlik kategorisine göre; New York dünyadaki diğer şehirlerin hepsine hakim ve 1,1 milyondan fazla hane halkının yılda 250 bin dolardan daha fazla kazanç sağladığına işaret ediyor.

Yatırım kategorisi ise zenginlerin paralarını nereye yatırdıklarını ölçüyor.

New York Yatırım Kategorisi

New York bu kategoriye göre gayrimenkulde en büyük yıllık ortalama özel yatırım oranına sahip. Endeks sadece gayrimenkul anlamında değil, genel olarak zenginlerin parasıyla ne gibi yatırımlar yapmayı tercih ettiklerini gösteriyor. Ama New York, dünyanın finans merkeziyken birinciliği elde etmesi kadar normal bir durum olamazdı.

Gelecek kategorisinde ise 2022 yılı Gayri Safi Milli Hasıla büyüme oranları inceleniyor.

New York Gelecek Kategorisi

New York’un 2022 yılına kadar diğer şehirlere göre daha fazla GSYİH büyümesi elde edeceği düşünüyor. Statista’ya göre 2022 yılında ABD’nin GSYİH oranının 23.505,31 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor. Kişi başına GSYİH oranı ise 70.028,82 dolar olarak öngörülüyor.

Yaşam tarzı kategorisinde ise yıllık ortalama ziyaretçi harcamaları, otel ve restoranların sayıları ile kaliteleri ölçüldü.

New York Yaşam Tarzı Kategorisi

New York bu kategoride de zirveye yerleşirken, diğer şehirlerin oranlarını da alt üst etmeyi başardı. Çünkü Londra‘nın ünlü beş yıldızlı lüks otelleri bulunuyor ve ikinci sırada yer alıyor. Melbourne ile birçok ziyaretçiyi ağırlıyor ve kişi başına yüksek meblağlar harcanıyor; ama ilk 20’ye bile giremiyor. Tüm bunlara karşın New York, birinci sırada yer alıyor. Kuzey Amerika ise ilk 20’ye yerleştirdiği 10 şehir ile göz dolduruyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum