Yatırım yapmaya başla!

ABD’li Neuron’un Elektrikli Pick-up ve Kamyon Tasarımları!

Dünyamıza Neuron adında yeni bir elektrikli marka daha geliyor. Şirket, kamyon ve kamyonet alanına uzay şekilli araçlarını sunacak.
ABD’li Neuron’un Elektrikli Pick-up ve Kamyon Tasarımları!

Neuron size bir şey ifade etmemiş olabilir. Zira Amerikalı firma henüz otomotiv tarihinde çok yeni. Benzin ve dizel motorlarının artık yok olmaya bırakılıyor ve bu da elektrik enerjisinin kullanılmasında alınan genel bir karar yüzünden. Fosil yakıtların tamamen bitmesi belki 50 yılı bulur ancak EV’lerin istilası kısa sürede dünyamıza yayılacak.

Başlatılan alternatif yakıt dalgasına karşı olağan firmalar dışında tamamen yeni otomobil şirketleri de boy göstermekte. Onlardan birisi olan Neuron, ticari araç tarafında neler yapılabileceğini resmetti. Detaylar aşağıda;

Anlaşılan o ki bundan sonra özel dünya fuarlarında birbirinden sarsıcı elektrikli araç modellerini göreceğiz.

Neuron, araçların alacağı şekillerinin ileride günümüze uymayacağını bilerek bir çalışma gerçekleştirmiş. 21. yüzyıl trendlerinde LED farlar, sinirli bakışlar, keskin çizgilere sahip tamponlar vb. anlayışlar benimsendi.

Amerikalı şirket de aynı şekilde bizlere şimdilik uçuk gelen bir araç tasarımlarıyla karşımıza geliyor. Sürtünme durumunu en aza indirecek bir kupa yapısındaki kamyon modelinde, ön yüzde kesintisiz giden LED teknolojili aydınlatma entegre edilmiş.

Hyundai’nin HDC-6 hidrolejenli kamyon yapısına baktığımızda ortak yapıya Neuron Torq’un kendisini adapte ettiğini anlamamız mümkün. Yine ticari çekicilerin de öncülüğünü üstlenen Tesla, henüz çıkarmasa da Semi Truck ile bu sınıfın rozetini yakasında taşıyacak.

Neuron’un ikinci araç projesi olarak bir EV pick-upın varlığı gösterildi.

Aracı ilk gördüğümüzde 1989 yapılı Tango & Cash’in hapisten kaçmak için kullandıkları aracı hatırlatıyor. Yapı olarak Amerikan SUV’larının gelecekteki hali gibi duran Neuron T/One, tüm şartlara dayanabilecek bir dış yapı sunuyor.

Yüksek ve dinamik yapıya sahip aracın marka ismiyle ele alınmış aydınlatma bölümüne sahip. Tampon aracın çamurluklarıyla bütün duruyor ve ana aydınlatma ünitesini taşıyor.

Araçlar için herhangi bir teknik ayrıntı konuşulmadı. Yüksek teknolojili araçlar ve büyük bataryaların olmasına kesin gözüyle bakıyoruz.

Zaten SUV ve kamyonet alınında Rivian araçlarını tanıdık ve onlarda dünyanın en büyük pil paketleri olacak. Şimdilik verebileceğiniz bilgiler bunlar. Gelecek yıl araçların donanımları, motorları ve geri kalan ince bilgilerine ulaşacağız!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum