Yatırım yapmaya başla!

Netflix’ten ‘YouTube Trendler’ Benzeri Özellik Geliyor!

Çevrimiçi platform Netflix, kullanıcılara o haftanın en popüler 10 içeriğini sıralayacağı yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.
Netflix’ten ‘YouTube Trendler’ Benzeri Özellik Geliyor!

ABD’li çevrimiçi yayın platformu Netflix, gösterdiği performans ile günden güne büyümeye devam ediyor. Şirket geride bıraktığı zaman içerisinde platformunda pek çok farklı kitleye hitap eden çok sayıda içeriğe yer veriyor. Kütüphanede yer alan içerik türü sayısı o kadar fazla ki kullanıcıların kendilerine uygun içerikleri bulması bazen zor olabiliyor.

Ancak şirket üzerinde çalıştığı yeni özellik ile kullanıcılara farklı bir seçenek sunmaya hazırlanıyor. Yayın servisinin CEO’su kullanıcıların hatanın en popüler içeriklere daha kolay ulaşması adına yeni bir özellik üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Bir nevi YouTube’un Trendler özelliği gibi çalışacak yeni algoritma kullanıcılara popüler listeler sunacak.

Netflix Popüler İçerik Önerisi Sunacak

Netflix Popüler İçerik Önerisi Sunacak

Geçtiğimiz günlerde Disney+ ve Apple TV+ gibi platformların tanıtılması Netflix’i harekete geçirmiş görünüyor. Şirket sektörün açık ara lideri konumunda olsa da karşısına çıkan yeni rakipleri tehdit olarak görüyor. Netflix CEO’su Reed Hastings, şirket yatırımcılarına yeni bir trend özelliği üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Aslında platform kullanıcılara ana sayfa ekranında öneriler sunuyor.

Ancak bu sunulan öneriler kullanıcıların izleme alışkanlıklarına göre sıralanıyor. Yeni gelen özellik ise o haftanın TOP 10 listesini sunacak. Burada tek bir liste yer alacak ve kullanıcıların izleme geçmişlerinden bağımsız olarak şekillenecek. Bu sayede kullanıcılar hafta içerisinde en çok izlenen içerikler hakkında bilgi sahibi olabilecek. Bu durum hiç şüphesiz içeriklerin etkileşim oranını da belirgin bir şekilde artıracaktır.

Abone Sayısı Hızla Artıyor

Abone Sayısı Hızla Artıyor

Şirketin yeni özelliğin testlerine yakın zamanda başlaması bekleniyor. Deneme aşaması ilk olarak İngiltere’de başlayacak ve alınan geri dönüşlere göre daha geniş kitlelere yayılacak. Son olarak şirketten yapılan son açıklama ile ulaşılan güncel abone sayısı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Çevrimiçi yayın servisinin son olarak açıkladığı veriler, platformun hızla büyümeye devam ettiğini gözler önüne seriyor. Açıklanan verilere göre geçtiğimiz yılın aynı döneminde 125 milyon aboneye sahip olduğunu duyuran şirket, 2019’un ilk çeyreği itibariyle 148 milyon abone sayısını geçmeyi başardı. Ayrıca platforma son 3 ayda 9 milyona yakın abone katıldığı belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum