Yatırım yapmaya başla!

Netflix’ten Yöneticilerine Milyon Dolarlık Maaş Zamları!

Netflix, yöneticilerine 2019'da vereceği maaş zammıyla dikkat çekti. İşte milyon dolarlık artışlar...
Netflix’ten Yöneticilerine Milyon Dolarlık Maaş Zamları!

2017’de CEO’su Reed Hastings’e 24.4 milyon dolar ödemesiyle çok konuşulan Netflix, yine benzer bir haberle gündeme geldi. Şirketin Cuma günü yaptığı açıklamaya göre Reed Hastings’in gelecek yıl 31.5 milyon dolara kadar maaş ve hisse senedi opsiyonları alacağı belirtildi.

Netflix’in içerik yöneticisi Ted Sarandos’un da Hastings ile aynı miktarda ödeme alacağı söylendi. Maaşlarındaki tek fark ise Hastings’in payının daha çok Netflix hissesi olması olarak kaydedildi. Hastings’in net maaşının 700 bin dolar olacağı bildirilirken Sarandos’un 18 milyon dolar maaş alacağı aktarıldı.

Öte yandan, açıklanan rakamlarla Netflix’in son yıllarda iki yöneticisine eşit maaş verdiği ilk kez görüldü ve bu Ted Sarandos’un önemini gösterdi.

Netflix Yöneticilerinin Maaşlarına Milyon Dolarlık Zam Yaptı!

Hastings’in maaşı geçen yıla göre yüzde 7 oranında artarken içerik yöneticisi Ted Sarandos’un maaşı ise yüzde 20 oranında arttı. Şirketin baş mali işler görevlisi David Wells, baş ürün sorumlusu Greg Peters ve genel danışman David Hyman da önemli zamlar elde etti. Keza son yıllardaki yükselişiyle göz dolduran şirketin yeni orijinal içerikler, filmler, belgeseller ve komediler için dünyanın en büyük yıldızlarına devasa ücretler ödediği de herkesin malumuydu.

Neticede Netflix 2018’de hızla büyüdü ki şirket son çeyreğinde dünya çapında yaklaşık 137 milyon müşteriye sahip olduğunu açıklamıştı.

Netflix Hisseleri Yüzde 33 YükseldiAyriyeten Netflix bu yıl, bazı orijinal şovlarına ev olacak prodüksiyon şirketi ABQ Studios’u satın almış ve 2018’de orijinal içerik için 8 milyar dolar harcamıştı. Tüm bunların ötesinde Netflix, hisselerini üç ay önceki zirvesinden 3’te 1 oranında azaltan piyasa kargaşasına rağmen 2018 yılında yüzde 33 yükselmeyi başarmıştı.

Zaten geçtiğimiz günlerde Netflix’in de aralarında olduğu FAANG hisseleri hakkında görüş bildiren bir analist de söz konusu şirketler arasında en büyük endişe kaynağının Facebook olduğunu dile getirmişti. Netflix ise yüzde 33’lük yükselişine bakıldığında gayet iyi iş çıkarmış gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum