Yatırım yapmaya başla!

Netflix Yerli Yapımların Bir Arada Olduğu Yeni Kategorisini Sundu

Popüler yayın servisi Netflix, Türk yapımı içeriklerin bi arada olduğu Made In Turkey kategorisi oluşturdu.
Netflix Yerli Yapımların Bir Arada Olduğu Yeni Kategorisini Sundu

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de dijital yayın servislerine olan ilginin her geçen gün daha da arttığına tanık oluyoruz. Yayın servisler arasında başlı çeken platformlar arasında ise Netflix’in olduğunu söyleyebiliriz. Son dönemde Netflix’in karşısına yeni rakipler çıktı. Disney+ ve Apple TV+’ın yayın hayatına başadığı ve gelecekte Netflix ile gelecekte rekabet etmek istediği biliniyor. Netflix ise milyonlarca kullanıcısına daha iyi deneyim sunmak adına sürekli içerikler sunuyor. Bu yenilikler sadece içerik alanında olmuyor.

Şirket kullanım işlevi olarak pek çok farklı işe yeniliğe imza atıyor. ABD’li yayın servisi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük ilgi görüyor. Son rakamlar Netflix’i Türkiye’de kullanan kişi sayısının 1.5 milyonu geçtiğini gösteriyor. Şirket bu ilgi ile beraber Türk yapımı dizi ve filmlere ağırlık vermeye başladı. Önümüzdeki süreçte yeni Türk yapımı yeni içeriklerin Netflix’te yer alacağı biliniyor. Netflix bu çerçevede yeni bir düzenleme kararı aldı.

Made In Turkey Kategorisi Oluşturuldu

Made In Turkey Kategorisi Oluşturuldu

Akıllı telefon ve televizyonlar aracılığı ile ülkemizde milyonlarca kişiye ulaşan Netflix’in bu kitlesini daha da artırması bekleniyor. Beraberinde çok sayıda yerli içerik platformda izlenebilir durumda. Netflix bu içeriklerin bir araya toplandığı yeni bir kategori oluşturdu. Made In Turkey adı verilen yeni kategori ile aboneler Türk yapımı tüm içerikleri Netflix kütüphanesinde bir araya toplanmış şekilde görebilecek. Yayın servisi dünya genelinde 190 ülkede kullanılabilir durumda.

Dolayısıyla oluşturulan Made In Turkey kategorisi ile Netflix ülkemize dair yapımlarını 190 ülkeye tanıtmış olacak. Kullanıcılar yerli yapımların toplandığı yeni kategoriye bu adresten ulaşabilirler. Netflix yapmış olduğu düzenlemeye dair açıklamasında “Türk dizileri ve Türk Filmleri, Türkiye’deki 1.5 milyonu aşkın Netflix üyesine daha çabuk ulaşabilecek.” ifadelerine yer veriyor. Son yıllarda Netflix kütüphanesinde yerli içeriklerin sayısında büyük bir artış söz konusu.

Bu içerikler arasında öne çıkanlar Atiye, Hakan: Muhafız ve Rise of Empires: Ottoman gibi orijinal içerikler olmakta. Diğer yandan Organiza İşler: Sazan Sarmalı, Ezel, Leyla ile Mecnun, Diriliş: Ertuğrul, Ayla ve Masum gibi çok sayıda yerli yapıma Netflix üzerinden ulaşmak mümkün. Netflix’in dünya genelinde yaklaşık 167 milyon abonesi bulunuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum