Yatırım yapmaya başla!

Netflix Video Tanıtım Güncellemesi ile İzleyenlerin Tadını Kaçırmaya Hazırlanıyor

Popüler içerik izleme platformu Netflix, kullanıcılarının canını sıkabilecek bir özelliğin testlerini gerçekleştiriyor.
Netflix Video Tanıtım Güncellemesi ile İzleyenlerin Tadını Kaçırmaya Hazırlanıyor

Son yıllarda Netflix dünyanın en popüler film ve dizi izleme platformu olarak büyük kitlelere ulaşmaya başladı. Sürekli büyüyen platform, milyonlarca kullanıcısına daha iyi bir deneyim sunmak için sürekli kendisini yenilemek için çeşitli çalışmalar ve testler gerçekleştiriyor. Son olarak görüntü kalitesini geliştirmek isteyen şirket, alanında uzman Sony’nin tecrübesine başvuracağını duyurmuştu.

Platform, yeni bir özelliğin testlerine daha başladığını duyurdu. Ancak bu sefer uygulamaya konacak olan özellik, izleyiciler tarafından pek sevilmeyebilir. Platform izleyicilere video tanıtım özelliğini sunmaya hazırlanıyor. Hatta bazı bölgelerdeki kullanıcılara bu özellik gösterilmeye başlandı bile.

Netflix’te Video Tanıtım Dönemi Başlıyor

Netflix’te Video Tanıtım Dönemi Başlıyor

Netflix yeni test etmeye başladığı ve kullanıma sunacağı video tanıtım özelliği ile algoritmasına yeni bir işlev kazandırmayı planlıyor. Yeni özellik ile izlenen bir seri içerisindeki bölümlerin arasında video tanıtımları eklenecek.

Dünyanın bazı bölgelerinde uygulanmaya başlayan özellik, kullanıcılar tarafından sevilmiş değil. Video tanıtımlarına denk gelen izleyiciler, videoyu izlemek zorunda kaldıklarını ve tanıtımı atlayamadıklarını belirtiyorlar. Bilindiği üzere bu tarz reklamlara YouTube’da da rastlamak mümkün oluyor. Şirket ise yaptığı açıklamada, yeni özellikte bir sorun olduğunu ve kullanıcıların istedikleri takdirde videoyu atlayabileceği ve kalıcı olmadığını belirtiyor.

Netflix Kullanıcılara Yeni İçerikler Sunmayı Amaçlıyor

Netflix Kullanıcılara Yeni İçerikler Sunmayı Amaçlıyor

Şirket, yavaş yavaş kullanıma sunmaya başladığı özellikle ilgili, kullanıcıların yeni içerikler keşfetmesini amaçladığını belirtiyor. Bölümler arasında yayınlanan videolar ile önerilen içeriklerin, izleyicilerin beğenisine uygun olarak seçilmesi amaçlanıyor.

Ancak pek çok kullanıcının özelliği sevmemiş olması nedeniyle Netflix, güncellemeyi tamamen rafa kaldırabilir. Hatırlanacağı üzere daha önce çocuk programlarının oyunlaştırılması şeklinde bir güncelleme tepki toplamıştı. Genç kullanıcılara izledikleri süre ölçüsünde rozet verilmesi ebeveynlerin büyük tepkisini çekmişti. Aynı şekilde video tanıtım özelliğine de tepki büyürse Netflix’in, özelliği kullanıma sunmaktan vazgeçebileceği belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum