Yatırım yapmaya başla!

Netflix Kullanıcılara Daha Uygun Fiyat ile Uzun Vadeli Üyelik İmkanı Tanıyacak

Popüler yayın servisi Netflix daha uygun fiyat ile yıllık abonelik seçeneği sunmaya hazırlanıyor.
Netflix Kullanıcılara Daha Uygun Fiyat ile Uzun Vadeli Üyelik İmkanı Tanıyacak

Dünyanın önde gelen çevrimiçi yayın platformu Netflix, hem daha iyi bir deneyim sunmak adına hem kullanım olarak hem de üyelik seçenekleri olarak yeni fikirler üzerinde yoğunlaşmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Netflix kullanıcılara aylık abonelik üzerinden hizmet veriyor ve geçtiğimiz günlerde ise yaptığı zam ile eleştiri almıştı.

Yayın servisi buna sebep olarak sürekli yeni yapımlar üzerinde çalışmasını ve artan bütçesini göstermişti. Gelen son bir haber ise platformu uzun süre kullananları sevindirecek bir uygulamanın başlayacağını gösteriyor.

ABD merkezli yayın servisi, uzun süreli hizmet alan kullanıcılara daha uygun fiyat ile yıllık abonelik seçeneği sunmayı planlıyor. Şirket bu hizmeti ilk olarak Hindistan’da kullanıma sunulabilir. Netflix’in en pahalı olduğu ülkelerin başında Hindistan geliyor ve şirketin uygulamaya buradan başlayacağı tahmin ediliyor.

Netflix’e Yıllık Abonelik Geliyor

Netflix’e Yıllık Abonelik Geliyor

ABD merkezli dijital yayın servisi Netflix’te pek çok kullanıcı uzun süre boyunca bu hizmeti alıyor. Önümüzdeki dönemde şirket bu yönde hizmet alan kullanıcılarına bir jest yapabilir. Yıllık abonelik seçeneği ile kullanıcılar halihazırda bir yılda ödediğinden daha ucuza Netflix hizmetini alabilecekler. İlk olarak Hindistan’da başlaması beklenen bu uygulamanın daha sonra diğer pazarardaki kullanıcılara da sunulması planlanıyor.

Şirket Hindistan pazarı için fiyatları da belirlemiş durumda. Üç farklı seçenek ile sunulan paketlerin fiyatları şu şekilde sıralanıyor:

  • 2 aylık paket için 4.799 Hindistan rupisi yani yaklaşık 394 TL
  • 6 aylık paket için 3.359 Hindistan rupisi yani yaklaşık 275 TL
  • 3 aylık paket için 1.919 Hindistan rupisi yani yaklaşık 157 TL

Abonelikler aile paketi deneyimi sunacak ve aynı anda 4 cihaza kadar izlemek mümkün olacak. Ayrıca kullanıcılar Netflix’teki içerikleri 4K çözünürlüğünde izleyebilecekler. Bugün itibariyle Türkiye’de Netflix’in aile paketi için kullanıcılar yılda 504 TL ödüyorlar. Yıllık abonelik sistemi ile kullanıcılar için daha hesaplı bir seçenek ortaya çıkabilir.

Netflix Rastgele İçerikler Sunacak

Netflix Rastgele İçerikler Sunacak

Çevrimiçi yayın servisi bir yandan da kullanım deneyimine yönelik farklı araçları test etmeye devam ediyor. Bunlardan sonuncusu ise rastgele içeriklerin önerilmesine yönelik olacak. ‘Watch Now’ adı verilen özellik ile kullanıcıların karşısına Netflix algoritması tarafından belirlenmiş rastgele bir içerik çıkacak. Tabi burada kullanıcıların daha önce izlemiş oldukları türlere benzer içeriklerin önerileceği tahmin ediliyor.

Şirket geçtiğimiz dönemde içeriklerin oynatma hızını yavaşlatma ve hızlandırmaya yönelik bir araç üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Ancak bu özellik belirli çevreler tarafından olumsuz yorumlar almıştı. Gelen tepkiler sonrası bu özellik ile ilgili Netflix’ten yeni bir açıklama gelmedi.

Netflix’in rastgele içerikleri sunacağı yeni aracını sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde test ettiği belirtiliyor. Önümüzdeki günlerde bu özelliğin tamamen rafa kaldırılması ile beraber tüm platform geneline yayıldığını da görebiliriz. Watch Not özelliğinin nasıl çalıştığını anlatan bir test videosu da YouTube’da paylaşıldı. Aracın nasıl çalıştığını videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum