Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Netflix Üyeliği Sonlandırılan Hesapların Yeniden Aktif Hale Geldiği İddia Ediliyor

Çevrimiçi yayın servisi Netflix’in önceden kapatılmış abonelikleri yeniden aktif hale getirdiği getirdiği belirtiliyor.
Netflix Üyeliği Sonlandırılan Hesapların Yeniden Aktif Hale Geldiği İddia Ediliyor
HABER GİRİŞ

Popüler yayın platformu Netflix, her geçen gün yeni film ve diziler ekliyor ve kullanıcı sayısını sürekli artırıyor. Son dönemde karşısına Apple TV+ ve Disney+ gibi rakipler çıksa da Netflix’in pazarın büyük bölümünü elinde tuttuğunu söyleyebiliriz. Bazı uzmanlar gelecekte Disney+’ın Netflix’e rakip olacağını düşünüyor olsa da yakın zamanda bu durum pek mümkün görünmüyor. Netflix sürekli yeni kullanıcılara kavuşuyor ancak kimi aboneler ise almış olduğu karar ile hesaplarını kapatma kararı alıyor.

Ancak bu durumla ilgili ortaya ses getiren iddialar ortaya atılmaya başlandı. Bazı kullanıcılar kapatılan hesaplarının kendilerinden habersiz şekilde yeniden aktifleştirildiğini belirtiyor. Olay BBC’de gerçekleştirilen bir radyo yayınında gündeme geldi. Olayın nasıl gerçekleştiğine değinecek olursak siber korsanların bu hesapları ele geçirmesi ve kontrol etmeye başladığı belirtiliyor. Sorunun kaynağında ise Netflix’in aboneliği sonlandıran kullanıcıların fatura bilgilerini bir süre daha tutması yatıyor.

Netflix’i Kapatmış Kullanıcılar Mağdur Olmaya Başladı

Netflix’i Kapatmış Kullanıcılar Mağdur Olmaya Başladı

Milyonlarca kullanıcı trafiğinin olduğu platformda hesabını kapatan bazı kullanıcılar, sosyal medya hesaplarından üyeliklerinin yeniden aktifleştirildiğini söylemeye başladı. Geçtiğimiz Nisan ayında hesabını kapatan bir kullanıcı Eylül ayında yeniden kendisinden ücret alındığını belirterek, “Hesabıma giriş yapmaya çalıştım. Ancak e-posta adresimin ve şifremin Netflix tarafından tanınmadığını gördüm. Görünüşe göre suçlular en pahallı servise beni kaydettikten sonra giriş bilgilerimi tamamen değiştirdiler” diye konuştu.

Kullanıcı daha sonra Netflix ile temasa geçti ve yaşadığı durum hakkında şirketi bilgilendirdi. Netflix hesabın sonlandırıldığını açıkladı ve kendisinden kesilen iki aylık ödemeyi iade etti. Benzer olayları yaşayan başka kullanıcılar mevcut ve Twitter hesaplarından kendilerinden para tahsildiğini belirtiyor. Sorunun temelinde ise Netflix’in hesaplarını kapatan kullanıcıların fatura bilgilerini 10 ay daha tutması yatıyor. Şirket geri dönme kararı alan kullanıcıların kolaylıkla bu işlemi gerçekleştirmesi için bunu yapıyor.

Ancak bu hesap bilgileri hırsızların eline geçiyor ve ortaya böyle bir durum çıkıyor. Saldırganların bu hesaplara nasıl ulaştığı ise şu an için bilinmiyor. Netflix adına açıklamada bulunan bir şirket sözcüsü ise satışı yapılan hesapları tespit ettikleri halde bu hesapların tamamen kapatılacağını söyledi. Şirket kullanıcıların güvenliğinin öncelikli konular arasında yer aldığını ve şüpheli durumlarda kişilerin kendileri bilgilendirmesini istedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.