Yatırım yapmaya başla!

Netflix, Türkiye’nin de Aralarında Olduğu 20 Avrupa Ülkesinde Fiyatlarına Zam Yaptı

Popüler platform Netflix, bir süredir yeni fiyat politikası üzerinde çalışıyordu. Şirket bugün itibariyle fiyatlarını güncelledi.
Netflix, Türkiye’nin de Aralarında Olduğu 20 Avrupa Ülkesinde Fiyatlarına Zam Yaptı

ABD merkezli yayın servisi Netflix, günümüzde en çok kullanılan uygulamalardan biri haline gelmiş durumda. Platform milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor ve beğeni toplayan pek çok yapıma ev sahipliği yapıyor. Kullanıcılar aylık ödedikleri ücret karşılığı Netflix’teki tüm içeriklere ulaşma imkanı buluyor. Platformda kullanıcıların isteklerine yönelik farklı paketler ve fiyatlar mevcut.

Bir süredir fiyat politikasını sabit tutan Netflix, bugün itibariyle ücret artırımına gittiğini açıkladı. Şirketin uzun zamandır yeni fiyat ve paketler üzerinde çalıştığı gündemde yer almıştı. Yapılan açıklama ile aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 20 ülkede abonelik ücretlerine zam yapıldığı belirtildi. İşte yeni fiyatlar…

Netflix’ten Abonelik Ücretlerine Zam

Netflix’ten Abonelik Ücretlerine Zam

Bilindiği üzere Netflix’te Temel, Standart ve Özel olmak üzere üç ayrı kullanım paketi mevcut. Şirketin paketlere yapacağı zam oranları uzun zamandır merak konusuydu. Ancak gelen zamlar korkulan düzeyde olmadığı diyebiliriz. Ülkemizdeki fiyat artırımına bakıldığında her pakete 2 liralık bir zam yapıldığı görülüyor.

Uygulanacak olan yeni fiyat tarifesi ile daha önce 15,99 TL olan Temel Paket artık 17,99 TL’ye alınıyor. Aynı şekilde 27,99 TL’lik Orta Paket’in fiyatı ise 29,99 TL olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak, 39,99 TL olan Özel Paket artık 41,99 TL olarak belirlenmiş oldu.

Bilindiği üzere paketler kullanıcılara farklı özellikler sunuyor. Özel Paket adıyla sunulan en üst abonelikte kullanıcılar içerikleri Ultra HD görüntü kalitesi ile izliyor. Ayrıca bu paketi 4 kişi birden kullanabiliyor.

Netflix’ten Yapılan Zamlara İlişkin Açıklama

Netflix’ten Yapılan Zamlara İlişkin Açıklama

Netflix yapmış olduğu zamlarla ilgili yaptığı açıklamada büyük bütçeli yapımlara odaklandığını vurgulayarak, “Dünya genelinde yaratıcı topluluklarla birlikte çalışıyor, nitelikli yapım ve filmlere odaklanıyoruz. Hem yeni dizi ve filmlere hem de ürünümüzü geliştirmeye yönelik gerçekleştirdiğimiz ciddi yatırımlar nedeniyle zaman zaman üyelik ücretlerimizi yeniden düzenliyoruz.

İçeriklerimizi mümkün olduğunca çok sayıda kişinin izleyebilmesi için fiyat değişikliğini minimumda tutmaya özen gösterdik.” ifadelerine yer verdi. Bununla beraber Netflix’e ilk kez abone olan kullanıcıların ilk 1 ay platformu ücretsiz kullandığını belirtmekte yarar var.

Diğer taraftan bir süredir platformun yeni bir abonelik paketi üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Kullanıma sunulacak yeni paket mobil kullanıcıları hedef alacak. Tablet ve akıllı telefonlara özel sunulacak yeni üyelik paketin Temel Paket’in yarı fiyatına sahip olacağı tahmin ediliyor. Bu konuyla ilgili platformdan resmi bir açıklama gelmedi ancak yeni paketin test sürecinde olduğu belirtiliyor.

Netflix Kullanıcılara Televizyon Önerdi

Netflix Kullanıcılara Televizyon Önerdi

Bilindiği üzere çevrimiçi platform akıllı televizyonlarda kullanılabiliyor. Yeni nesil televizyonlarda pek çok uygulama kullanılabildiği gibi Netflix deneyimini yaşamak mümkün. Şirket kullanıcılarının bu deneyimi en iyi şekilde yaşaması adına televizyon önerisinde bulundu. Önerilerde televizyonların sahip olduğu bazı kriterler baz alındı.

Bu kriterler arasında televizyon kumandasında Netflix’e özel tuş bulunması, uygulamanın açılış süresi ve uygulamanın güncel sürüme sahip olması yer alıyor. Tavsiye edilen modellere değinecek olursak, Samsung, Panasonic ve Sony’e ait televizyonlara yer verilmiş. Söz konusu markalardan tavsiye edilen modeller ise şu şekilde:

  • Samsung: Q60R, Q70R, Q80R, Q90R, Q900R serisi, RU8000, The Serif ve The Frame.
  • Sony: BRAVIA X85, BRAVIA X90G serisi ve A9G serisi.
  • Panasonic: IERA GX700, GX800 ve GX900 serileri.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum