Yatırım yapmaya başla!

Netflix Türkiye’deki Fiyatlarına Yakın Zamanda Zam Yapabilir!

Popüler yayın platformu Netflix, Türkiye’deki fiyatlarına yönelik stratejisini yeniden değerlendiriyor. Fiyatlara yakın zamanda yap yapılabilir.
Netflix Türkiye’deki Fiyatlarına Yakın Zamanda Zam Yapabilir!

Dünyanın önde gelen çevrimiçi yayın servisi Netflix, her yerde olduğu gibi ülkemizde de son derece popüler bir platform haline geldi. Yüksek kullanıcı sayısına sahip olan platform, özellikle ülkemizde oldukça uygun fiyatlardan kullanıma sunuluyor. Platformun dünya genelindeki fiyat politikasına bakıldığında Türkiye’deki kullanıcılara en uygun fiyatın sunulduğunu söyleyebiliriz. Platform ücretli olarak hizmet vermesine rağmen korsan yayıncılığın olumsuz etkisini birebir hissediyor.

Özellikle yakın geçmişte Hakan:Muhafız dizisi ile ülkemizdeki popülerliği artan Netflix’in yeni fiyat politikası belirleyeceği bugün itibariyle gün yüzüne çıktı. Platforma üye olmak isteyen kullanıcılar bugün itibariyle fiyatların zamlanmış olduğunu gördüler. Kısa bir süre önce yurt dışındaki ücretlerini güncelleyen platform, şimdi de Türkiye’deki ücretlerini güncellemeye hazırlanıyor.

Netflix’ten Fiyat Güncellemesi

Netflix’ten Fiyat Güncellemesi

Netflix bugün itibariyle hem kendisi pek çok film ve dizinin yapımcılığını üstleniyor hem de başka yapımların kendi platformunda yayınlanmasını sağlıyor. Daha önce başka ülkelerdeki fiyatlarını güncelleyen platform ülkemizde de yeni bir zam politikasına hazırlanıyor. Bilindiği üzere bugüne kadar olan Netflix paketleri sırasıyla 15.99 TL, 27,99 TL ve 39.99 TL fiyatları ile satışa sunuluyordu.

Yeni belirlenen fiyatlar ise sırasıyla 19.99 TL, 33.99 TL ve 49.99 TL olarak sıralanmış. Ayrıca Temel kategorisinde 17,99 TL, Standart kategoride 32,99 TL ve Özel kategoride 47,99 TL’lik farklı bir versiyona rastlamak mümkün. Zam kararını henüz resmiyete dökmeyen Netflix’in yeni fiyatlarını belirlemek üzere çalıştığı görülüyor.

Her ne kadar Netflix’te üye olma panelinde ücretler zamlanmış olarak görünse de, üyelik açarken eski fiyatlara rastlıyoruz. Fiyat güncellemesiyle ilgili Netflix’ten açıklama gelirken şu ifadelere yer verildi. “Üyelerimizin Netflix’e verdiği değeri daha iyi anlamak için dönem dönem farklı fiyat politikaları test ediyoruz. Bu testler herkese açık değil. Ayrıca testlerde görülen fiyatları hiçbir zaman uygulamaya koymayabiliriz. Amacımız, Netflix üyelik ücreti politikasının doğruluğundan emin olmak.” Öyle görünüyor ki platformdan fiyatlarının ne olacağına dair bir açıklama gelmiş olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum