Yatırım yapmaya başla!

Netflix Türkiye Ebeveynlerin Çocukların İzlediklerini Denetlemesini Sağlayacak Sistem Geliştirdi

Popüler yayın servisi ebeveynler için yeni bir sistem geliştirdi.
Netflix Türkiye Ebeveynlerin Çocukların İzlediklerini Denetlemesini Sağlayacak Sistem Geliştirdi

Dünyanın en popüler yayın servislerinden biri olan Netflix, ülkemizde de son derece popüler durumda. Son rakamlar Türkiye’de platformun 1.5 milyon kullanıcısı olduğunu ortaya koyuyor. Şirket dijital servisine sürekli yeni yapımlar eklemeye devam ediyor ve kullanıcıları kendisine çekiyor. Netflix Türkiye İletişim Müdürü Artanç Savaş, platformun geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Gelecek yerli yapımların önümüzdeki yıl artacağını söyleyen Savaş, sansür ve güvenlik politikalarına yönelik açıklamalarda bulunmuştu.

Bu açıklamanın ardından yayın servisinden ebeveynler için yeni bir kontrol mekanizmasını geliştirecek sistemin duyurusu yapıldı. Gelen sistem ile kullanıcılar çocukların izleyecekleri içerikleri PIN kodu sayesinde belirleyebilecek. İnternet üzerinden yayın yapan platformda televizyon yayınlarından farklı olarak daha fazla sansürlenebilecek içerik bulunuyor. Bu anlamda şirketin çocuklar için geliştirmiş olduğu bu araç ebeveynlerin beğenisini toplayacaktır.

Netflix 18 Yaş Altını Korumaya Alıyor

Netflix 18 Yaş Altını Korumaya Alıyor

Dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi yayın servisi Netflix, ebeveynlerin çocuklarının izleyeceği içerikleri belirlemesine imkan sağlayan bir mekanizma geliştiriyor. Basın açıklaması ile duyurulan bu özellikte PIN kodu uygulaması kullanıcılara sunulacak. Bu uygulama ile ebeveynler 18 yaş altındaki çocuklar için izleyecekleri içerikleri kendileri belirleyebilecek.

PIN kodu ile sağlanacak bu erişim iznine dair Netflix’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Netflix olarak yıllardır ebeveynlere çocuklarının izledikleri yapımları denetleme olanağı sunuyoruz. Ancak yetkililerle yaptığımız görüşmelerin ardından Türkiye’de sunduğumuz ebeveyn kontrollerini güçlendirme kararı aldık. Artık üyelerimiz yetişkinlik düzeyi 18 yaş ve üzeri olarak belirlenmiş yapımları bir PIN kodu ile koruma altına alma imkanına sahip olacak. Dünyanın farklı noktalarında bu ve benzeri uygulamalara başvuruyoruz. Amacımız, kreatif özgürlük sunmaya devam ederken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden koruyabilmek.”

Ebeveynler bu sistemi kullanmak için hesap düzeyi ve profil düzeyi seçeneklerinden gerekli ayarlamaları yapabilecek. Hesap düzeyi ile kullanıcılar belirli içeriklere PIN kodu izleyecek. Çocuklar bu içerikleri izlemek istediği zaman karşılarına bu kodu girmeleri gereken bir pencere çıkacak. Bir diğer ayarlama ise profil düzeyi bölümünden yapılabilecek. Hesap sahipleri izlenecek içerikler için yetişkinlik seviyesi ayarlayacak. Tabi bunun için yetişkin ve çocukları farklı profillere giriş yapması gerekecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum