Yatırım yapmaya başla!

Netflix Koronavirüs Etkisiyle Türkiye’deki Abone Sayısını 1.7 Milyona Çıkardı

Dijital yayın platformu Netflix, yılın ilk çeyreğinde Türkiye’deki abone sayısını 1.7 milyona yükseltti.
Netflix Koronavirüs Etkisiyle Türkiye’deki Abone Sayısını 1.7 Milyona Çıkardı

Son dönemde internetin ve mobil cihazların yaygınlaşması sonrası dijital servisler insanlardan büyük ilgi görmeye başladı. Film, dizi ve belgesel platformu olarak Netflix’in bu alanda başı çektiğini söyleyebiliriz. ABD merkezli yayın platformu dünya genelinde 180 milyonu aşkın aboneye ev sahipliği yapıyor. Şirket izleyicileri için sürekli orijinal yapımlar hazırlamaya devam ediyor.

Son dönemde Corona virüsünün dünya genelinde hızla yayılması sonrası yeni yapımların çekim süreçlerinde aksamalar oldu. Ancak bu durum abone sayısına olumsuz etkilemedi. Tüm dünyada olduğu gibi Netflix ülkemizde de büyük ilgi görüyor. COVID-19 süresi boyunca bu ilgi daha da arttı ve ülkemizdeki kullanıcı sayısında da artış yaşandı.

Netflix Türkiye’de Büyüyor

Netflix Türkiye’de Büyüyor

Yayın servisi ülkemizdeki yaygın kullanıcı kitlesine yönelik olarak yerli yapımlara son dönemde ağırlık vermeye başladı. Hakan: Muhafız, Atiye, Aşk 101 ve The Rise of Empires Ottoman gibi yerli yapımlar ülkemizdeki izleyiciler tarafından beğeniyle izlendi. Daha önce platformun Türkiye’deki abone sayısının 1.5 milyona ulaştığı açıklanmıştı. Araştırma firması CompariTech firması tarafından 2020 yılına dair Netflix’in ilk çeyrek verileri paylaşıldı.

Rapora göre Netflix’in toplam kullanıcı sayısı Nisan ayı itibarıyla 183 milyona ulaştı. Bu rakam geçtiğimiz yılın aynı döneminde 167 milyon olarak açıklanmıştı. Türkiye özeline gelecek olursak yılın ilk çeyreğinde Netflix’e 200 bin yeni abone katıldı. Platformun ülkemizdeki abone sayısı 1.7 milyona ulaşmış oldu.

Şirket yılın ilk çeyreğinde yeni abonelerin de etkisiyle 53 milyon dolar gelir elde etti. Kısa zaman içerisinde toplam abone sayısının 200 milyon barajını geçmesine kesin gözüyle bakılıyor. Salgının Netflix üzerindeki olumlu etkisinin yılın ikinci çeyreğinde daha net bir şekilde görülmesi bekleniyor. Bununla beraber yaz aylarının gelmesi ve dünya genelinde yaşanan normalleşmenin etkisiyle Netflix’teki büyümenin yavaşlayabileceği belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum