Yatırım yapmaya başla!

Netflix 2017’de İzleyiciyi Ekrana Kilitleyen Yapımlarını Açıkladı!

Üye sayısını her geçen gün biraz daha artıran Netflix, 2017 yılı verilerini paylaştı. Bakalım, 2017’de Netflix’te en çok neleri izlemişiz?
Netflix 2017’de İzleyiciyi Ekrana Kilitleyen Yapımlarını Açıkladı!

Açıkladığı üçüncü çeyrek sonuçları ile ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha kanıtlayan Netflix, artan üye sayısıyla net karını ve gelirini yükselttiğini açıkça göstermişti. Neticede; bir tek genç nüfusun değil diğer yaş gruplarının da gönlünü fetheden Netflix 80 yeni film sunacağını söylediği 2018’de daha büyük kitlelere ulaşacak gibi görünüyor.

İşte tam da bu noktada, aranızda Netflix dizilerinden ve Bright gibi kaliteli filmlerinden bihaber olanlar kaldıysa diye aşağıdaki verilere göz atmalısınız derim. Diğer taraftan, Netflix kullanıcıları da listeyi incelemeli. Zira aralarında milyonlarca kullanıcının başından kalkmadan izlediği ama sizin gözden kaçırdığınız yapımlar olabilir.

Netflix, 1 Kasım 2016 ile 1 Kasım 2017 arasındaki verileri göz önüne alarak platformun en’lerini açıkladı.

Netflix, 1 Kasım 2016 ile 1 Kasım 2017 Veriler2017’de Netflix üyelerinin dünya genelinde günde 140 milyon saatten fazla, haftada yaklaşık 1 milyar saat boyunca dizi, film ve belgesel seyrettiğini açıkladı. Ayrıca tüm dünyada en çok Netflix izlenen günün 1 Ocak, Türkiye’de en çok Netflix izlenen gününse 7 Ocak olduğu duyuruldu.

Rapordaki verilerden en şaşırtıcı olanı ise Türkiye’de bir Netflix kullanıcısının 2007 yılında gösterime giren Bee Movie’yi (Arı Filmi) yıl boyunca 154 kez izlemesiydi.

Netflix Türkiye'de Bir Kullanıcı Arı Filmi'ni 154 Kez İzlediDiğer yandan; 2017 yılında Netflix Türkiye’de en çok izlenen diziler de dikkat çekti. Mesela; “Yalayıp Yuttuklarımız” başlığıyla hazırlanan günde 2 saatten fazla izlenilenler listesinde; El, Chapo, Greenleaf, American Vandal, Marvel’s The Defenders, 3%, 13 Reasons Why, Marvel’s Iron Fist, Anne with an E, Ingobernable ve Travelers yer aldı.

Günde 2 saatten az, tadını çıkararak izlediğimiz listenin ilk sırasında ise Netflix dizileri denildiğinde akla ilk gelenlerden olan The Crown vardı.

Netflix'in Tadını Çıkartarak İzlediğimiz Dizisi The CrownThe Crown’u Big Mouth, Disjointed, Neo Yokio, You Me Her, Ultimate Beastmaster, ASOUE, The Confession Tapes, GLOW, Friends from College takip etti.

Yanımızda Netflix partneri olmadan gizlice izlemeye devam ettiklerimizin en başında ise Pablo Escobar’ı tüm dünyaya tanıtan Narcos yer aldı.

Netflix'in Partner Olmadan Devam Edilen Dizisi NarcosNarcos dizisini Black Mirror, Stranger Things, Sense8, House of Cards, 13 Reasons Why, Ozark, MINDHUNTER, Star Trek Discovery ve Marvel’s The Defenders izledi.

Bütün aile fertlerini bir araya getiren Netflix yapımı ise doğal olarak Stranger Things oldu.

Aile Fertlerini Bir Araya Getiren Dizi Stranger ThingsStranger Things’in ardından da ASOUE, 13 Reasons Why, Star Trek Discovery, Chef’s Table, The Worst Witch, Fuller House, Anne with an E, Trollhunters, Atypical geldi.

Diğer yandan, sosyal medyada en çok ses getirenler arasında ise 2018’de yayınlanacak Netflix’in ilk Türk orijinal dizisi vardı.

Sosyal Meddyada En Çok Ses Getiren Çağatay Ulusoy Netflix Dizisi Bilmeyenler için ilk Türk Netflix orijinal dizisinin başrolünde Çağatay Ulusoy’u göreceğimizi belirtelim. Ayrıca yılın yeni tutkusu da 2. sezon onayı alan David Fincher imzalı Mindhunter seçildi. Kısacası; Netflix yapımları bizi bir sene boyunca ekranlara kilitledi ama bu sırada uyku olayımız da mahvoldu.

Zaten Netflix Türkiye de dizi maratonu nedeniyle hayatımızdan çıkan olayın uyku olduğunu açıkça belirtti. Sonuçta; nasıl ki ayrılık da sevdaya dahil diyebiliyorsak aynı şekilde uykusuzluk da yabancı dizi izlemenin sonuçlarına dahil diyebilmeliyiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum