Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Netflix, The Great Hack Belgeseli ile Facebook’un Cambridge Veri Skandalını Mercek Altına AlıyorNetflix, The Great Hack Belgeseli ile Facebook’un Cambridge Veri Skandalını Mercek Altına Alıyor

Dünyanın önde gelen çevrimiçi yayın platformu Netflix, kendi yapımı olan belgeselleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Şirket son olarak geçtiğimiz yıl yaşanan ve dünya genelinde ses getiren Facebook veri skandalını konu alıyor. The Great Hack adlı belgeselden ilk fragman Netflix’in YouTube hesabından yayınlandı.

Hatırlanacağı üzere Facebook söz konusu olayda milyonlarca kullanıcısının verilerini sızdırdığı iddiası ile karşı karşıya kalmıştı. Teknoloji dünyasının önde gelen pek çok ismi #deletefacebook hastagi altında uygulamanın silinmesi gerektiğini savunmuştu.

Netflix’in ele aldığı belgeselin yönetmen koltuğunda Karim Amer ve Jehane Noujaim yer alıyor. Belgeselin başrollerinde Carole Cadwalldy, David Caroll ve Brittany Kaiser rol alıyor. İnternet dünyasında kişisel veri gizliliği büyük öneme sahip. The Great Hack belgeseli son yıllarda sıkça yaşanan ve bunun en bariz örneği Cambridge Analytica’da yaşanan veri istismarının karanlık dünyasını incelemeye alıyor.

Sosyal medya dünyasında yaşanan ve milyonlarca kişiyi etkisi altına alan bu olay Netflix’in gözünden etkileyici bir hal alacaktır. Dünya genelinde ses getiren olayın beyazperdede anlatıldığı The Great Hack belgeseli 24 Temmuz’da izleyici ile buluşacak. Yayınlanan altyazılı fragmanı videodan izleyebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur