Netflix’ten Şirketin Oscar Almaması Gerektiğini Savunan Spielberg’e Yanıt!

Netflix, Oscar adaylığı konusunda ters tepkilerle karşı karşıya kalırken şirketin ödüllere dahil edilmesi eleştirilerine dikkat çekici bir tweetle cevap verdi. Detaylar aşağıda;

Streaming devi Netflix, Oscar adaylığı konusunda ters tepkilerle karşı karşıya kalırken şirketin ödüllere dahil edilmesi eleştirilerine dikkat çekici bir tweetle cevap verdi. Buna göre son dönemin en popüler online medya platformu olan Netflix, Oscar’a katılımıyla ilgili eleştirileri platformun filmleri daha erişilebilir hale getirdiğini söyleyerek yanıtladı.

Sonuçta Netflix orijinal yapımı Roma ile bu yıl 10 Akademi Ödülleri’ne aday gösterilmiş ve üç Oscar kazanmıştı. En İyi Yönetmen, Yabancı Dilde En İyi Film ve En İyi Görüntü Yönetimi dalında ödüllerin sahibi olan filmin başarısı çok konuşulmuştu. Öncesinde Aştın Küre’den 5 ödülle dönmüş ve hisseler uçuşa geçmişti.

Fakat Netflix’in ödüllere dahil edilmesi, şirketin filmlerinin gişe kazancını bildirmek gibi stüdyo standartlarını karşılamadığı gerekçeleriyle büyük tepki yaratmıştı.

Oscar ödüllü yapımcı ve aynı zamanda ödülleri veren organizasyonun bir üyesi olan Steven Spielberg de Netflix adaylıklarının açık sözlü bir eleştirmeni olmuştu. IndieWire haberinde, Steven Spielberg’in Akademi’nin geri kalanını Netflix filmlerini Oscar dışında tutmaya ikna etmeye çalıştığını yazdı.

Eleştirmenlere dolaylı bir cevap olarak Netflix de Pazar günü Twitter hesabından “sinemayı sevdiğini” ve film yapımcılarına “sanatı paylaşmanın daha fazla yolunu” sağladığını belirterek yanıt verdi.

Netflix Savunan Spielberg'e Yanıt!“İşte sevdiğimiz bazı şeyler: her zaman satın alamayacak ya da sinemanın bulunmadı yerlerde yaşayan insanlara erişim. Ve herkesin, her yerde aynı anda piyasaya sunuşlardan keyif almasına izin vermek” ifadelerini kullandı.

Bu noktada, Spielberg’in yapım şirketi Amblin’in sözcüsünün geçtiğimiz hafta IndieWire’a söyledikleri akıllara geldi. Nitekim sözcü; “Steven, streaming ve sinemayla alakalı şartlar arasındaki farkı kesinlikle hissediyor. Akademi Yönetim Kurulu toplantısında diğerleri kendisine katılırsa mutlu olacak.” demişti. Spielberg daha önce de Netflix filmlerinin Emmy Ödülleri tarafından tanınmasını önermiş, şirketin TV filmleri yaptığını iddia etmişti.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı