Yatırım yapmaya başla!

Netflix İnsanların Evlerine Kapanması ile Beraber Rekor Kırıyor

ABD’li dijital yayın servisi Netflix, koronavirüs nedeniyle daha fazla kullanıcıya ev sahipliği yapmaya başladı.
Netflix İnsanların Evlerine Kapanması ile Beraber Rekor Kırıyor

Tüm dünyada korku yaratan Corona virüsü nedeniyle hayat fazlasıyla olumsuz etkilenmiş durumda. Dünyanın dört bir yanında uzmanlar insanlara evlerinde kalmaları yönünde uyarılarda bulunuyor. Salgının yaygın olduğu ülkelerde ise sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başladı.

Aynı şekilde ABD’de bazı eyaletlerde bu yasak uygulanıyor. Mağazalar, sinemalar, sosyal etkileşim alanlarının büyük bölümü alınan kararlar doğrultusunda kapatılmış durumda. Virüsün yayılmasının önüne geçmek adına insanların evlerinde kalması gerekiyor.

Bu durum ise internet kullanımına olumlu yansıyor. Son yılların en popüler platformlarından biri olan Netflix ise bu artıştan nasibini fazlasıyla almaya başladı. Pek çok fabrika ve işletme salgının olumsuz etkilerini hissediyor ve kapanmak durumunda kalıyor. Evlerine kapanan insanlar ise Netflix’te içerik izleme faaliyetlerine hız vermiş durumda. Yapılan araştırmalar Netflix’in ziyaretçi rekorları kırdığını ortaya koyuyor.

Netflix Yüksek Trafik Çekiyor

Netflix Yüksek Trafik Çekiyor

Yapılan araştırmalar insanların evlerine kapanması ile beraber Netflix trafiğinde adeta patlama yaşandığını gösteriyor. Veri trafiğinin ABD’de 20 ve 21 Mart tarihlerinde en üst seviyeye ulaştığı belirtiliyor. Tahminler önümüzdeki süreçte Netflix’in 10 milyon yeni kullanıcı ekleyeceği yönünde. Yüksek trafik ve tahminler ışığında Netflix hisselerinde haftanın ilk günü yüzde 8.4 artış gerçekleşti.

Bu yükseliş Netflix ile ilgili rekor trafik açıklamasından sonra gerçekleşti. Bilindiği üzere beyazperdede yakın zamanda gösterime girmesi beklenen pek çok filmin vizyon tarihi ertelendi. Hatta ülkelerin pek çoğunda ise sinema salonları kapatılmış durumda. Netflix’te de benzer durumlar yaşandı ve The Witcher, Stranger Things gibi bazı popüler dizilerin çekimleri ertelenmek durumunda kalındı. Ancak platformda pek çok özgün yapım bulunuyor. Dolayısıyla insanlar için Netflix son derece cazip bir seçenek haline geliyor.

Analistler Netflix’i koronavirüs salgınından faydalanan bir şirket olarak tanımıyor. Netflix’in içerik sorumlusu Ted Sarandos ise konuyla ilgili “Herkesin yapabileceği en önemli şey evde kalmak. Biz de bunun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.” diye konuştu. Netflix yayın pazarında büyük bir paya sahip. Son dönemde karşısına Apple TV+ ve Disney+ gibi yeni rakipler çıksa da Netflix’in ezici bir üstünlüğü söz konusu. Şirket geçtiğimiz günlerde yüksek trafik nedeniyle Avrupa bölgesindeki görüntü kalitesini geçici süreliğine düşürme kararı almıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum