Yatırım yapmaya başla!

Netflix, Facebook ve YouTube Gibi Popüler Uygulamalarda Olan Yüzen Pencere Özelliğini Test Ediyor

Çevrimiçi yayın platformu Netflix, içeriklerin küçük ekran şekilde tarayıcıda gezmesine olanak sağlayan bir özellik üzerinde çalışıyor. Bilindiği üzere Facebook ve YouTube gibi uygulamalar benzer video özelliklerine sahip.
Netflix, Facebook ve YouTube Gibi Popüler Uygulamalarda Olan Yüzen Pencere Özelliğini Test Ediyor

Birbirinden kaliteli film, dizi ve belgesel yapımlarını bünyesinde bulunduran Netflix, milyonlarca kullanıcıya ücretli yayın hizmeti veriyor. Son rakamlara göre yayın platformunun 140 milyondan fazla kullanıcısı mevcut ve sürekli yeni özellikler geliştirilmeye devam ediyor.

Şirket geçtiğimiz günlerde akıllı telefonları analog cihaza dönüştürecek titreşim özelliği üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Platformun ağırlıklı kullanıcı kitlesinin masaüstü sürümünü kullandığını söyleyebiliriz.

Ancak masaüstü kullanıcıları çoğu zaman başka işlere bölünebiliyor ancak bu arada yayınlanan içerikten mahrum kalmak istemiyor. Netflix bu sorunu ortadan kaldıracak bir çözüm üzerinde çalışıyor. Şirket pencerelerin küçültülmüş halde ekranda gezinmesini sağlayacak bir özelliği test ediyor.

Netflix’ten Yeni Konsept

Netflix’ten Yeni Konsept

Son dönemde pek çok sosyal medya uygulamasının kullanıcılara daha iyi video deneyimi sunmak adına yeni özellikler geliştirdiği biliniyor. YouTube ve Facebook’ta kullanıcılar uygulamada gezerken izledikleri video ekranın yan tarafında küçültülerek oynamaya devam ediyor. Keza son dönemde WhatsApp’ta da video içerikli gönderilerde, videolar ufak pencere olarak uygulama içerisinde oynatılabiliyor.

Popüler platform Netflix, benzer bir özelliği test ediyor. Masaüstü kullanıcıları izledikleri içerikleri küçültülmüş bir pencere olarak ekranda gezdirebilecek. Bu sayede bilgisayarda başka işler ile uğraşmak durumunda kalan kullanıcılar, içeriği durdurmak yerine bir tarafta oynatma imkanına sahip olacak.

Firefox ve Opera’da Kullanılıyor

Firefox ve Opera’da Kullanılıyor

Çevrimiçi platformun üzerinde çalıştığı yüzen ekran projesi, bazı tarayıcılarda kullanılabilir durumda. Firefox ve Opera’da kullanıcılar videoları küçük ekran olarak izleyebiliyor. Üstelik tarayıcı simge durumuna küçültüldüğünde bile Netflix içerikleri küçük pencere ile oynamaya devam ediyor. Ancak en çok kullanıcıya sahip Chrome’da böyle bir şey henüz mümkün değil.

Bazı tarayıcılarda kullanılabilir durumda olan özelliğin Netflix tarafından sunulması ne kadar dikkat çeker merak konusu. Netflix şu sıralar söz konusu özelliğini sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde test ediyor. Uygulama test aşamasında olduğu için küçük pencere esnasında altyazılar desteklenmiyor.

Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre özellik kullanıma sunulabilir ya da tamamen rafa kalkabilir. Şirketten gelen konuyla ilgili resmi bir açıklama olmadığını da belirtelim. Önümüzdeki günlerde bu özelliğe dair yeni bilgiler paylaşılabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum