Yatırım yapmaya başla!

Netflix Harcamalarının % 85’i Orijinal İçeriğe Yapılıyor!

Netflix’in içerik yöneticisi Ted Sarandos, yıl sonuna kadar daha kaç tane orijinal içerik sunulacağından ve platformun planlarından bahsetti. İşte detaylar;
Netflix Harcamalarının % 85’i Orijinal İçeriğe Yapılıyor!

Netflix’in içerik yöneticisi Ted Sarandos, harcamaların % 85’inin orijinal içerikler için yapıldığını ve seyircinin % 90’ının platformun orijinal içerikleri tercih ettiğini açıkladı.

New York’taki bir etkinlikte platformun geleceği ile ilgili konuşup, sorulan soruları yanıtlayan Ted Sarandos; Cannes Film Festivali ile ilgili düşüncelerinin değişmediğini belirtirken platformun orijinal içerik konusundaki planlarından bahsetti. Kaldı ki ünlü yönetici, geçen yıl yaptığı açıklamada da Netflix’in 2018 planının 80 yeni film olduğunu duyurmuştu.

Ayrıca içerik için 8 milyar dolarlık bütçe ayıran platform, 100 milyon dolarlık Bright gibi filmleriyle söz konusu planlarının hakkını veriyor diyebiliriz.

Ted Sarandos 2018'de 1000 Orijinal İçerik Sözü Bu noktada Ted Sarandos’un “yeni harcamaların % 85’i orijinal içeriklere yapılacak” şeklindeki açıklamaları büyük yankı uyandırdı. Zira platform kısa süre önce aldığı 1.5 milyar dolarlık borçla analistlerin endişelenmesine yol açmıştı. Ancak görünen o ki Netflix yöneticileri orijinal içeriğe harcanan miktardan memnun ve aynı yolda ilerlemeye devam edilmesine karar verilmiş.

Öyle olmasa Ted Sarandos 2018 yılının sonuna kadar toplamda 1000 içeriğin platformdaki yerini alacağını söylemezdi.

Ted Sarandos, Netflix Harcamalarının % 85’inin Orijinal İçeriğe Yapıldığını Açıkladı!Daha açık söylemek gerekirse; şu andan yıl sonuna kadar Netflix platformunda 470 orijinal içeriğin daha yer alacağı belirtildi. Ayrıca Netflix seyircisinin % 90’ının orijinal içerik izlediğini dile getirdi.

Burada yalnızca Pazartesi günü iki içerik duyurusunun yapıldığını söyleyelim. Her ikisi de ses getiren yapımlardan bir tanesi geçtiğimiz aylarda ilk sezonunun başladığını duyduğumuz Lost in Space’in ikinci sezonu, diğeri de Oscar ödüllü yönetmen Guillermo del Toro’nun Netflix için hazırladığı korku dizisiydi.

Keza Game of Thrones’un yazarı George R. R. Martin’in romanından uyarlanan yeni dizi Nightflyers’ın da merakla beklendiğini ekleyelim.

Platform İddialı Yapımları Düşüncesini “yapımcı olmak için harika bir zaman” sözleriyle anlatan Sarandos, Ryan Murphy ve Shonda Rhimes gibi isimleri ekibine kattıkları için de gayet memnun olduğunu ifade etti. Ve bu durumu “Ryan Murphy ve Shonda Rhimes gibi isimlerin Netflix için avantajı, reytingleri düşünmeksizin farklı projeleri keşfetme özgürlüğüne sahip olmaları” şeklinde açıkladı.

Platformun yüksek kaliteli içeriğe önem veren yeni yaratıcılara baktığını söyleyen Sarandos, kullanıcı verileriyle ilgili soruları da yanıtladı.

Netflix Kullanıcı Verilerini Doğru Bütçeli Projelere Kitlelere Ulaştırmak için KullanıyorNetflix’in kullanıcı verilerini kitlelere doğru bütçeli projeler sunmak için değerlendirdiğini belirten Sarandos, canlı haber ya da spor yayını gibi planlarının olmadığını bilgisini de paylaştı. Neticede; orijinal içeriğe ağırlık veren ve izlediği stratejinin doğru olduğunu artan popülaritesi ile açıkça kanıtlayan Netflix, daha pek çok kaliteli yapımla seyircinin gönlünü fethedecek diyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum