Yatırım yapmaya başla!

Netflix Artan Üye Sayısıyla Net Kar ve Gelirini Artırdı!

Orijinal dizileri ve zengin içeriğiyle internet dünyasının vazgeçilmez televizyon ağı Netflix, yılın üçüncü çeyreğinde net gelir ve karında artış olduğunu duyurdu!
Netflix Artan Üye Sayısıyla Net Kar ve Gelirini Artırdı!

İlk olarak 1997 yılında Amerika’da kurulan ve son yıllarda adını sıkça duyduğumuz küresel internet televizyon ağı olan Netflix, 2017 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin mali raporunu yayınladı. Buna göre şirketin hem net karında hem de gelirlerinde ciddi bir yükselme meydana geldi.

New York Borsası’nda işlem gören şirketin hisse başı net karı geçen yılın aynı ayında 0,12 dolarken, şu anda 0,29 dolara çıkmış durumda. Üçüncü çeyrek mali raporunun açıklanmasından sonra da hisse başı fiyatları %2,9 artışla 202,68 dolara yükseldi.

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; üçüncü çeyrekte geçen yılın aynı dönemine kıyasla gelirlerde %30 artış olduğu bildirildi.

Bu artışla birlikte şirketin bu dönemdeki geliri 2,98 milyar dolara yükselmiş oldu. Temmuz – Eylül dönemlerini kapsayan bir önceki süreçteki toplam gelir ise 2,29 milyar olmuştu. Şirketin net karına baktığımızda ise geçen yılın aynı dönemine göre %150 artışla, 130 milyon dolara çıktığını görmekteyiz. Söz konusu rakamlar geçen yılın üçüncü çeyreğinde 52 milyon dolar olarak açıklanmıştı.

İnternet dünyasına yeni bir soluk getiren, genç nüfusun yeni gözdesi olan Netflix’in üye sayısı 109 milyon 250 bin kişiye yükseldi.

Bir DVD kiralama şirketi olarak yoluna başlayan Netflix, yarattığı özgün içerikler, sektöründeki diğer firmalardan farklı yanları ve birçok alternatifi aynı ayda yaşatması gibi sayısız özellik sayesinde her geçen gün üye sayısını artırıyor. Geçtiğimiz aylarda 100 milyonu geçen üye sayısıyla adından söz ettiren firmanın başarısını sizlerle paylaşmıştık. Hiç kuşkusuz bu yükselişte akıllıca yapılan hamleler, zengin içerikler ve sempatik reklamlarının büyük payı oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum