Yatırım yapmaya başla!

Obama Çiftini de Bünyesine Katan Netflix, En İyi İçerik Araştırmasında Birinci!

Obama çiftini de bünyesine katan Netflix, rakiplerine açık ara fark atarak ilerlemeye devam ediyor. İşte medya alanında tekel olmaya doğru giden platformun ulaştığı son nokta;
Obama Çiftini de Bünyesine Katan Netflix, En İyi İçerik Araştırmasında Birinci!

Eski ABD Başkanı Barack Obama ile eşi Michelle Obama’nın Netflix’te program yapmak için görüşme içerisinde olduğunu haftalar öncesinde duymuştuk. Ünlü medya sağlayıcısının Obama çiftini bünyesine katacağı yönündeki haberler gündeme damgasını vurmuşken, imzalanan anlaşma Netflix’in nasıl büyüdüğünü bir kez daha gözler önüne serdi.

Zira geçtiğimiz günlerde GBH Insights analisti Daniel Ives’in Netflix hedef fiyat tahminini 400 dolara yükseltmesi yetmezmiş gibi şimdi de Morgan Stanley’nin platformlar ilgili yorumları gündeme geldi. Buna göre Morgan Stanley, Netflix’in orijinal içerik alanını nasıl domine ettiğini ve rakiplerine ne kadar fark attığını verilerle ortaya koydu.

Morgan Stanley’nin yaptığı yeni bir araştırmada; ABD’deki katılımcıların Netflix’i ne kadar ve neden tercih ettikleri saptandı.

Netflix Rakiplerine Açık Ara Fark AttıBuna göre; katılımcıların % 39’u Netflix’i “en iyi orijinal içerik” alanında ilk sıraya yerleştirirken, ikinci sırada % 14’lük oranla HBO yer aldı. Orijinal içerik alanında abartısız gaza basan, zaten harcamalarının % 85’ini de orijinal içeriğe yaparak bu başarısının layığını verdiğini gösteren Netflix, ABD’deki en büyük rakibi HBO’ya açık ara fark attığını gösterdi.

Yıl sonuna kadar izleyicinin karşısına 1000’in üzerinde orijinal içerik çıkarmayı hedefleyen şirketin, buna 8 milyar dolarlık bütçe ayırması da bunu destekliyordu.

Morgan Stanley Araştırması Netflix'in En İyi İçerik Alanında Birinci Olduğunu Gösterdi2019’da Netflix’in karşısına rakip olarak çıkması beklenen Disney’e karşı da büyük bir hazırlık yaptığı görülen medya devi, abonelerinin ondan ne istediğinin farkında olarak orijinal programa ağırlık veriyor. Keza Morgan Stanley’nin geçen yıl yaptığı aynı araştırmadaki sonuçların % 33’den % 39’a yükselmesi de platformun doğru yolda ilerlediğinin en açık kanıtı.

Öte yandan; “en iyi içerik” alanında bu yıl % 14 gelen HBO sonuçlarının geçen yıla kıyasla neredeyse aynı kalması da rakiplerinin durumu hakkında fikir verdi.

En Büyük Rakibi HBO Netflix'in Çok Gerisinde Kaldı En iyi içerik araştırmasında Amazon Prime % 5, Hulu % 4, Showtime % 3 ve Starz % 2 paylarla oylandı. Cinemax, Encore, Epix ve diğerleri ise % 1 ya da daha az oy aldı. Morgan Stanley araştırmanın sonuçlarıyla ilgili notunda; Ekim 2017’de çıkan Stranger Things’in ikinci sezonunun Netflix’in popülerliğinde çok etkili olduğunu belirtti.

Neticede; Obama çifti ile imzaladığı çok yıllık anlaşma ile de gücüne güç katacağı konuşulan Netflix, rakiplerini adeta eze eze medya alanında tekelleşmeye ilerliyor diyebiliriz. Bu noktada; Obama çiftinin Netflix’te birçok farklı projede yer alacağının belirtildiği ve ünlü isimlerin deneyimlerini daha geniş bir kitleyle paylaşacağı bilgisinin verildiğini söyleyelim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum