Yatırım yapmaya başla!

Netflix Kullanıcıların Beğenmesi Muhtemel İçerikleri Önceden İndirecek

Yayın servisi Netflix’in mobil uygulaması kullanıcı dostu bir özelliğe daha kavuşuyor.
Netflix Kullanıcıların Beğenmesi Muhtemel İçerikleri Önceden İndirecek

Çevrimiçi yayın platformları dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından büyük ilgi görmeye devam ediyor. Bu servislerin başında ise ABD merkezli Netflix’i yer alıyor. Şirket çok büyük bir pazarı kontrol ediyor ve şu an itibariyle yanına yaklaşan bir rakibi söz konusu değil. Geçen zaman içerisinde daha iyi bir deneyim sunmak isteyen yayın platformu sürekli yeni özellikler ile donatılıyor. Netflix ekibinin geçtiğimiz günlerde ‘izlemeye devam et’ özelliğine yeni bir ekleme yapacağı ortaya çıkmıştı.

Şirket yeni özellikler üzerinde çalışmaya ara vermeden devam ediyor ve bu sefer mobil uygulama kullananları sevindirecek bir yenilik yapmaya hazırlanıyor. Bilindiği üzere Netflix’in mobil sürümünde akıllı indirme özelliği mevcut. Kullanıcılar takip ettikleri bir içeriğin bölümü izlerken uygulama bir sonraki bölümü otomatik olarak indiriyor. Akıllı indirme adı verilen özellik artık farklı içerikleri de otomatik olarak cihazlara yükleyecek.

Netflix’te İçerikler Sürekli Hazır Olacak

Netflix’te İçerikler Sürekli Hazır Olacak

Şirket kullanıcıların ilgi duyduğu pek çok içeriği analiz ediyor ve buna göre hizmet kalitesini iyileştirmeyi tercih ediyor. Akıllı indirme özelliği de bu gönde daha işlevsel bir hal alıyor. Buna göre kullanıcılar farklı içerikleri cihazlarına otomatik olarak indirmiş olacak. Netflix bunu kullanıcıların izlediği içerikler üzerinden belirleyecek ve beğenmeleri muhtemel film, dizi, belgesellerin otomatik indirilmesini sağlayacak.

Mobil cihaz kullanıcıları Wi-Fi ağına bağlı olmadıkları zamanlarda Netflix üzerinden çevrimdışı olarak izleme yapmayı tercih ediyor. Bunun için de önceden içeriklerin indirilmiş olması gerekiyor. Akıllı indirme aracı için kullanıcılar çeşitli ayarlamalar yapabiliyor. Uygulamanın indireceği içeriklerin maksimum boyutlarını kullanıcılar ayarlayabilecek. Böylece telefonların hafızasının dolması da engellenmiş olacak.

Netflix bu özelliğe ‘Sizin için İndirilenler’ adını veriyor. Araç kullanıcıların ilgi duyduğu içerikleri kendisi belirleecek ve daha önceden izlememiş olduğu yapımları cihazlara indirilmesini sağlayacak. Uygulamanın içerisindeki ‘İndirilenler’ bölümünde bu içerikler görüntülenecek. İndirmeler sadece Wi-Fi bağlantısı varken yapılacak ve mobil veri kotasının dolmasının önüne geçilecek. Yeni indirme aracı şu an için Android beta sürümünde test ediliyor. Önümüzdeki günlerde kararlı sürümde yerini alması bekleniyor.

Parlaklık Ayarlanacak

Parlaklık Ayarlanacak

Netflix kullanıcıların beğenisini toplayacak bir özellik üzerinde daha çalışıyor. Akıllı telefon uygulaması üzerinden kullanıcılar Netflix’in parlaklığını kolaylıkla ayarlayabilecek. Normalde kullanıcıların bunu yapması için telefonun ayar menüsüne gitmeleri gerekiyor. Tabi bu da videonun bölünmesine neden oluyor. Uygulamada ekranın sol bölümünde parlaklık ayarı yapılmasına olanak sağlayan bir araç yer alacak.

Netflix ayrıca kurulu olduğu cihazın ekran yapısına dair kullanıcıları bilgilendirmeye başlıyor. Mobil cihazın HDR desteği olup olmadığına dair bilgilendirme yapılacak ve çözünürlüğe dair açıklamalar yapılacak. Tüm bu özellikler ile Netflix’in her geçen gün kullanıcıların beğeneceği yeni özelliklere kavuştuğu görülüyor. Platformun izleyici trafiğinin büyük bölümünün mobil cihazlar üzerinden sağlandığı biliniyor. Dolayısıyla Netflix’in bu alana yaptığı güncellemeler büyük önem arz ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum