Yatırım yapmaya başla!

Netflix Kullanıcıları Ücretsiz Abonelik Yalanıyla Dolandırmak İsteyenlere Karşı Uyardı

Yayın servisi Netflix, kullanıcıları ücretsiz abonelik vaadiyle kandırmak isteyen sahte hesaplara karşı uyardı.
Netflix Kullanıcıları Ücretsiz Abonelik Yalanıyla Dolandırmak İsteyenlere Karşı Uyardı

ABD merkezli dijital yayın servisi Netflix, dünyanın dünyanın dört bir yanında milyonlarca kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Dijital yayın servisleri arasında en büyük pazar payına sahip olan platform, çok sayıda özgün yapım ile izleyicileri kendisine çekmeyi amaçlıyor. Platform ülkemizde de son derece popüler ve son veriler Türkiye’de 1.5 milyonu aşkın kullanıcısı olduğunu gösteriyor.

Bilindiği üzere Netflix aylık abonelik esasına dayalı ücretli bir servis olarak hizmet veriyor. Uygulamada ilk kez hesap açacaklar 30 günlük ücretsiz deneme süresinden yararlanıyor ve sonrasında aylık olarak bulundukları plan çerçevesinde ödeme yapmaları gerekiyor.

Günümüzde siber dolandırıcılık hemen her platformda görülür hale geldi ve bunun son örneği ise Netflix’te yaşandı. Geçtiğimiz günlerde platforma yönelik sahte paylaşımlar Twitter’da ortaya çıktı. Bazı hesaplar kullanıcılara 6 aylık ücretsiz Netflix aboneliği vereceğini iddia etti. Paylaşımda “6 ay boyunca ücretsiz abonelik ister misiniz?’”sorusuna yer verildi. Bununla beraber hemen arayan ilk 1000 kişinin bu kampanyadan yararlanacağı söylendi.

Netflix Kullanıcıları Uyardı

Netflix Kullanıcıları Uyardı

Çevrimiçi yayın servisi kullanıcıları ve abone olmayı düşünenleri kötü niyetli hesaplara karşı uyarıyor. Şirket sahte bilgiler içeren paylaşımı alıntıladı ve açıklamanın sahte olduğunun altını çizdi. Açıklamada ayrıca şakayla karışık bir ifadeye yer verilerek, “Ücretsiz Netflix istiyorsanız, lütfen bizim gibi bir başkasının hesabını kullanın.” paylaşımı yapıldı.

Çevrimiçi yayın servisi kullanıcıların hesaplarının güvende olması adına bilgilendirici açıklamalar yapıyor. İnsanların en doğru bilgiye kavuşmak adına şirketin resmi sosyal medya hesaplarının takip edilmesi gerektiği belirtiliyor. Yapılan açıklamalarda e-posta aracılığı ile kişisel ve finansal bilgilerin başkalarıyla paylaşılmaması gerektiğinin altı çiziliyor. Bununla beraber şüphe uyandıran linklere de tıklanmaması gerektiği söyleniyor.

Öyle ki çeşitli platformlarda ele geçirilmiş Netflix hesaplarına ulaşmak mümkün. Hesap bilgilerinin değiştirilmesi ile beraber kullanıcıların girişi engellenebiliyor. Netflix kullanıcılara kişisel verilerine sahip çıkmaları konusunda dikkatli olmalarını öneriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum