Yatırım yapmaya başla!

Netflix Kullanıcılara Rastgele İçerik Sunmaya Hazırlanıyor

Yayın servisi Netflix kullanıcıların farklı içerikler keşfetmesi için rastgele oynatma özelliğini test etmeye başladı.
Netflix Kullanıcılara Rastgele İçerik Sunmaya Hazırlanıyor

İnternetin ve mobil cihazların yaygınlaşması ile beraber son yıllarda pek çok yeni platform hayatımızda yer tutmaya başladı. Bu platformlardan birisi ise Netflix olmakta. Dünyanın dört bir yanında 190 milyondan fazla abonesi olan yayın servisi, bu sayıyı daha da artırmak adına kullanıcı deneyimini sürekli iyileştirecek adımlar atmayı sürdürüyor. Şirket geçtiğimiz günlerde HDR desteği verdiği Samsung modellerine yenilerini eklediğini duyurmuştu.

Bilindiği üzere Netflix kütüphanesinde sayısız film, dizi ve belgesel bulunuyor. Bu içeriklere her geçen gün yenileri ekleniyor. Abonelerin büyük bölümü o dönem revaçta olan içerikleri izliyor. Platformun sıkı izleyicisi olan kişiler pek çok içeriği bitirdiğinde yeni bir yapım arayışına giriyor. Netflix bu arayışı kolay hale getirecek bir özellik üzerinde çalışmaya başladı.

Netflix’e Rastgele Oynatma Özelliği Geliyor

Netflix’e Rastgele Oynatma Özelliği Geliyor

Dev yayın platformu kullanıcıların karşısına rastgele içerikler sunacağı özelliğini test etmeye başlıyor. Yeni bir içerik arayışında olan ve bu konuda zorluk yaşayanlar için Netflix’in bu özelliği oldukça yararlı olacaktır. Kullanıcılar ‘Karışık Oynat’ seçeneğine tıkladığında daha önce izlemedikleri içerikler ile karşılaşacak.

Netflix algoritması bu içerikleri belirlerken kullanıcıların daha önce izlemiş olduğu ya da listelerine almış olduğu yapımların türüne göre çalışacak. Bu da kullanıcıların zevklerine uygun yeni içerikler bulmasına zemin hazırlayacak. Bir şirket yetkilisi test etmeye başladıkları özellikle ilgili, kullanıcıların yeni içerikler keşfetmesini daha kolay hale getirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

İlgili buton TV uygulamasının yan menüsünde ya da kullanıcı profil ekranında yer alıyor. Henüz test aşamasında olan bu özellik sınırlı sayıda kullanıcı tarafından erişilebiliyor. Önümüzdeki günlerde tüm abonelerin bu özelliğe kavuşması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum