Yatırım yapmaya başla!

Netflix Kullanıcı Güvenliğine Yönelik Yeni Özelliklerini Duyurdu

Yayın servisi Netflix, ebeveyn denetimi ve PIN ile profil kilitleme özelliklerini duyurdu.
Netflix Kullanıcı Güvenliğine Yönelik Yeni Özelliklerini Duyurdu

ABD merkezli yayın servisi Netflix, dünya genelinde 170 milyona yakın abonesi ile büyük bir kitleye ulaşıyor. Orijinal içerikleri ile kullanıcılara özel bir deneyim sunan Netflix, daha güvenli bir deneyim sunmak adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Şirket geliştirdiği bu özelliklerde kullanıcılardan gelen geri bildirimlerin önemli rol oynadığının altını çiziyor. Gelen yeni özelliklere değinecek olursak, uzun zamandır beklenen ebeveyn denetimi ve PIN ile profil kilitleme araçları öne çıkıyor.

Netflix’e her gün sayısız içerik ekleniyor ve bu içeriklerden pek çoğunun çocukların zihinsel gelişimi için zararlı olabileceği belirtiliyor. Şirketin geliştirdiği yeni özellik ile ebeveynler çocuklarının bu gibi içeriklere erişimini engelleyebilecek. Bununla beraber sunulan PIN koruması ile beraber profillerin kilitlenmesi de mümkün olacak. Netflix’in çocukları korumak adına etkin bir koruma hizmeti vermeye başladığını söyleyebiliriz.

Ebeveynlerin Beklediği Özellik Geldi

Ebeveynlerin Beklediği Özellik Geldi

Netflix gelen talepler doğrultusunda ebeveyn denetimi ve PIN koruması özelliklerini yayın servisine ekledi. Bu özellik ile ebeveynler çocuklarının izlemesini istemediği içerikler için filtre oluşturabilecek. Aynı zamanda ‘Oynatmaya Devam Et’ seçeneğini de kapatmak mümkün olacak.

Şirketten yeni güvenlik özelliklerine dair yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

  • Çocukların kullanmasını önlemek için bireysel profillere PIN koruması tanımlayabilirsiniz.
  • Yaşlarına uygun olmayan içerikleri filtreleyerek çocukların Netflix deneyimini özelleştirebilirsiniz.
  • Herhangi bir dizi veya filmi kaldırmak için filtre kullanabilirsiniz. Bu filtre kullanıldığında engellenen içerikler o profilde görünmez.
  • Hesap ayarları içerisindeki ‘Profil ve Ebeveyn Kontrolleri’ bölümünü kullanarak her profilin ayarlarını kolayca inceleyebilir; çocuklarının onlar için oluşturulan profilde neler izlediklerini görebilir ve çocuk profillerinde bölümlerin otomatik oynatma özelliğini kapatabilirsiniz.

PIN ile Profil Kilitleme Özelliği

PIN ile Profil Kilitleme Özelliği

Ebeveyn denetimlerinin yanı sıra profil kilitleme özelliği de Netflix tarafından abonelere sunuldu. Bilindiği üzere Netflix aynı hesap üzerinde birden fazla kullanıcıya erişim imkanı sağlıyor. Tabi hesap altında kişiler diğer profillerin ne izlediğine bakma imkanına sahip oluyor. Netflix geliştirdiği yeni özellik ile bu durumu ortadan kaldırıyor. Özellikle Aile Paketi kullanıcıları için sunulan özellik ile profil sahipleri 4 rakamdan oluşan PIN ile güvenlik koruması sağlayabiliyor.

Bu sayede profiller arasında erişimin önüne geçilmiş olacak. Söz konusu koruma aracı mobil, tarayıcı tablet ve masaüstü uygulamalarının tamamında kullanılabiliyor. Özelliği aktifleştirmek için Hesap bölümünde bulunan Profil Ebeveyn Kontrolleri ve Profil Kilidi adımları takip edilebilir.

Netflix tanımlanan PIN kodunun unutulmamasının önemli olduğuna dikkat çekiyor. Corona virüsü nedeniyle insanların evlerine kapandığı ve Netflix kullanımına ağırlık verdiği şu günlerde sunulan özelliklerin son derece faydalı olduğu söylenebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum