Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Netflix ‘İzlemeye Devam Et’ Özelliğine Yeni Bir Ekleme Yapıyor

Popüler yayın servisi Netflix, izlemeye devam et özelliği için kullanıcı dostu yeni bir özellik test ediyor.
Netflix ‘İzlemeye Devam Et’ Özelliğine Yeni Bir Ekleme Yapıyor
Yorum

Dünyanın önde gelen dijital yayın servisi Netflix, sayısız film, dizi ve belgesel ile milyonlarca kullanıcısına hizmet veriyor. Ülkemizde 1.5 milyonu aşkın kullanıcısı olan platform global pazarda her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor ve yeni özellikler geliştiriyor. Şu sıralar Netflix, ebeveynlerin çocukların izlediklerini denetlemesini sağlayacak bir özellik üzerinde çalıştığı biliniyor. Bununla beraber şirket mevcut özelliklerini de daha fonksiyonel hale getirmek için çalışmalar yapıyor.

Son dönemde Apple TV+ ve Disney+ gibi rakiplerin çıktığı dijital yayın pazarında Netflix lider konumda. Netflix’te kullanıcıların en sevdiği özelliklerden birisi olarak izlemeye devam et işlevini gösterebiliriz. Bu özellik ile kullanıcılar izlemekte olduğu herhangi bir içeriği yarıda bıraktıklarında daha sonra kaldıkları yerden devam edebiliyorlar. Geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başlayan Disney+, bu özelliği önümüzdeki günlerde kendi platformuna getireceğini duyurmuştu. Netflix ise bu bu özelliğe yeni bir eklenti daha getirmeye hazırlanıyor.

İzlemeye Devam Et Özelliğine Güncelleme Geliyor

İzlemeye Devam Et Özelliğine Güncelleme Geliyor

Netflix’te kullanıcıların uzun zamandır eksikliğini çektiği ufak ama önemli bir özellik mevcuttu. İzleyiciler herhangi bir içeriği yarıda bırakıp tekrar izlememeyi tercih edebiliyor. Ancak Netflix profilinde bu içerik için ‘izlemeye devam et’ özelliği aktif durumda oluyor. Gelen özellik ise bunu sıfırlamaya yönelik. Geliştirilecek olan araç ile kullanıcılar izlemekte oldukları içerikler hiç izlememiş gibi düzenleyebilecek. Daha doğrusu izleme geçmişlerini silme şansına sahip olacak.

Halihazırda bu sistem için hesap ayarlarında ‘İzleme Etkinliği’ bölümüne gitmek gerekiyor ve bu işlem sadece masaüstü platformundan yapılabiliyor. Netflix kullanıcılarını bu kadar uğraştırmayacak ve bu işlem mobil ve akıllı televizyonlar üzerinden de yapılabilecek. Menüde yer alacak olan ‘Remove From Row’ sekmesine dokunarak kullanıcılar belirledikleri içeriklere dair izleme içeriklerini silebilecek.

Şirket geliştirdiği özelliklerde kullanıcılarından gelen geri bildirimlere büyük önem veriyor. Bu özelliğin de aynı çerçevede geliştirildiğini söyleyebiliriz. İzleme geçmişinin silinmesini kolaylaştıran araç şu an için Netflix tarafından test ediliyor. Önümüzdeki günlerde platform genelinde bu özelliğin kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu