Yatırım yapmaya başla!

Netflix İçeriklerini İndirildiği Oranda Çevrimdışı İzlemek Mümkün Olacak

Netflix’e çevrimdışı izleme deneyimini bir üst seviyeye taşıyacak özellik geliyor.
Netflix İçeriklerini İndirildiği Oranda Çevrimdışı İzlemek Mümkün Olacak

Dijital platformlar internetin ve akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber milyonlarca kişi tarafından büyük ilgi görüyor. Yayın servisleri arasında bu alanda Netflix’in pazarın büyük bölümünü kontrol ettiğini söyleyebiliriz. Son dönemde ise şirketin karşısına Disney+ ve Apple TV+ gibi yeni rakipler çıktı. Buna rağmen özellikle Corona virüsünün insanları evlerine kapatması ile beraber Netflix’in kullanıcı sayısı dünya genelinde 180 milyonu geçti.

Şirket platforma sürekli yeni içerikler ekleyerek kullanıcıların ilgisini çekmeye devam ederken, bir yandan da kullanım deneyimine yönelik özellikler geliştiriyor. Geçtiğimiz günlerde uzun süre kullanılmayan hesaplar için Netflix’in harekete geçeceği haberi gündeme gelmişti. Son olarak platformu çevrimdışı olarak kullanan aboneleri memnun edecek bir özelliğin geleceği öğrenildi.

Çevrimdışı İzlemeye Yeni Kolaylık

Çevrimdışı İzlemeye Yeni Kolaylık

Netflix’te yer alan sayısız içerikler ağırlıklı olarak internet üzerinden takip ediliyor. Bununla beraber internet imkanının olmadığı alanlar için içerikleri çevrimdışı olarak izlemek mümkün. Tabi bunun için söz konusu yayınları önceden indirmiş olmak gerekiyor. Bugün itibarıyla çevrimdışı izleme deneyiminden yararlanmak için içeriklerin tamamen indirilmiş olması gerekiyor.

İlerleyen günlerde gelecek özellik ile bu zorunluluk ortadan kalkabilir. Kullanıcılar indirmiş olduğu bölüm kadarını çevrimdışı olarak izleyebilecek. Özellikle toplu taşıma araçlarına binmeden önce yarım kalan indirme işlemleri için yararlı bir özellik olduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu özelliğe Netflix’in Android kodlarında rastlandı. İlerleyen dönemde iOS uygulaması için de bu özelliğin geliştirilmesi bekleniyor.

Çevrimdışı izlemeye yönelik bu özelliğin ilk işaretleri geçtiğimiz Şubat ayında gelmişti. Bir kullanıcı Netflix’e bu konuyla ilgili bir talepte bulunmuştur. Şirketin sosyal medya hesabı bu konuyu değerlendirmeye aldıklarını açıklamıştı. İlerleyen günlerde test sürecinin sonlanması ile beraber tüm kullanıcıların bu özelliğe kavuşması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum