Yatırım yapmaya başla!

Altın Küre’den 5 Ödülle Dönen Netflix Hisseleri Uçuşa Geçti

Bu yıl 76.'sı düzenlenen Altın Küre ödülleri sahiplerini buldu. Törenden 5 ödülle ayrılan online dizi ve film yapımcılığı şirketi Netflix’in bu başarısı borsada işlem gören hisselerine %6 sıçrama yaşattı.
Altın Küre’den 5 Ödülle Dönen Netflix Hisseleri Uçuşa Geçti

Hollywood Foreign Press Association (Hollywood Yabancı Basın Birliği) tarafından düzenlenen Altın Küre (Golden Globe) ödül töreninin 76’ncısı yapıldı. Her yıl düzenlenen ve Oscar’ın habercisi olarak görülen törende ödüller sahiplerini buldu.

Son dönemde yıldızı parlayan, dizi ve film meraklılarının vazgeçilmezi haline gelen online içerik platformu Netflix Altın Küre’de 5 ödül alarak adından söz ettirdi. Netflix’in bu başarısı borsada işlem gören hisselerinde sert yükselişe neden oldu.

Yeni yıla hızlı giren Netflix hisseleri, Altın Küre’den kucak dolusu ödülle dönünce hisselerinde adeta sıçrama yaşandı.

Facebook, Apple, Amazon, Netflix ve Google sepetinden oluşan FAANG grubu hisselerinde dalgalanma olmasına rağmen, Netflix hisseleri dün kapanışı %6 artışla yaptı. Amerikan kökenli film ve dizi yapımcısı şirketin hisseleri şu dakikalarda 315,34 dolardan işlem görüyor. Bu sayede 2019’un ilk 8 gününde %18 yükseliş kaydederek piyasa değerini 20 milyar dolar artırmış oldu. Söz konusu artışla birlikte piyasa değeri 138 milyar dolara çıkan ünlü şirket, yeni yılda her gün değerine 2,5 milyar dolar eklemiş oldu.

Wall Strett analistleri Netflix üye sayısının 9 milyonun üzerinde artış göstereceğini tahmin etti.

2018 dördüncü çeyrekteki üyelik rakamlarının beklentilerin üzerinde geleceği tahmini ile üye sayısındaki 7,5 milyonluk artış revize edilerek 9 milyonun üzerine çıkarıldı. Şirket dördüncü çeyrekte Avrupa tahminlerinin de ötesinde büyüme gerçekleştireceğinin sinyallerini vermişti.

Netflix Baş İçerik Yöneticisi Ted Sarandos, orijinal içeriklere yatırım yaptıklarında izlenme ve üyelik açısından daha iyi geri dönüşler aldıklarını söyledi. Disney’in kendi platformunu kurmasından sonra bazı içeriklerin lisansını kaybedecek olan Netflix’in orijinal prodüksiyon sayısını gelecek dönemde artırması öngörülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum