Netflix’ten Gerçek Hayattan Alıntı Mini Dizi: When They See Us!

Pek çok çarpıcı yapım ile izleyenlerin karşısına gelen Netflix, yeni dizisini duyurdu. Gerçek hayattan uyarlanan When They See Us, dört bölümlük bir mini dizi olarak platformda yerini alacak. Dizide beş siyahi arkadaşın işlemedikleri bir suç yüzünden hapse girmeleri ve dava süreçleri konu alınıyor.

Central Park’ta spor yapan bir kadına tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklanan gençlerin başından geçen dava oldukça ses getirmiştir. Senaryosunu yazan ve yönetmen koltuğunda Ava DuVernay’ın oturduğu dizinin başrollerinde Michael K. Williams, Vera Farmiga, John Leguizamo, Felicity Huffman, Niecy Nash, Blair Underwood, Christopher Jackson gibi isimler rol alıyor.

1989 yılında yaşanan olaydan sonra 25 yıl süren dava ABD gündeminde geniş yer bulmuştu. Gençler 2002 yılında aklanmış ve sonrasında 2014 yılında suçsuz yere hapiste olmaları sebebiyle tazminat almaya hak kazanmışlardı. Dört bölümlük mini dizide tüm bu süreçler konu alınıyor. Konusuyla ve yaşanmışlığı ile dikkat çeken When They See Us, 31 Mayıs’tan itibaren Netflix izleyicileriyle buluşacak. Dizinin fragmanını videodan izleyebilirsiniz.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur