Yatırım yapmaya başla!

Fransa Yatırımlarını İkiye Katlayan Netflix Bunun için Milyonlar Harcayacak!

Netflix CEO’su Reed Hastings, şirketin Fransa yatırımını ikiye katlamaya karar verdiğini açıkladı. Detaylar haberimizde;
Fransa Yatırımlarını İkiye Katlayan Netflix Bunun için Milyonlar Harcayacak!

Netflix’in başarılı CEO’su Reed Hastings, şirketin Fransa yatırımını ikiye katlamaya ve ülke için 14 yerel program yapmaya karar verdiklerini açıkladı. Dev medya platformunun hamlesi epey dikkat çekerken, Netflix’in uluslararası pazarda daha da genişleme konusunda ne kadar kararlı olduğu bir kez daha anlaşıldı.

Reed Hastings’in radyo istasyonu BFM Business’a yaptığı açıklamaya göre Netflix’in Fransa için ne kadar para harcayacağı konusunda net bir bilgi verilmediği fakat bunun milyonlarca euro değerinde olacağının söylendiği kaydedildi. Reed Hastings’in Fransız ekonomi gazetesi Les Echos’a verdiği ayrı bir demeçte de Netflix’in Paris’te ofis kurmayı planladığı dile getirildi.

Fransa’nın önde gelen ekonomi gazetelerinden Les Echos’da ayrıca ülkedeki Netflix abonelerinin sayısında ciddi bir artış olduğu vurgulandı.

Netflix Fransa Yatırımı için Milyonlarca Euro Harcayacak!Buna göre Fransa’daki Netflix abonelerinin sayısı 3.5 milyonluk bölgeye ulaşmıştı. Öte yandan, ilgili haberlerde Netflix’in daha önce Fransız makamlarıyla yerel yönetmelikler konusunda çatıştığı hatırlatıldı. Çünkü Fransız yetkililer, yerel dizileri ve sinemaları finanse etmek için yayıncıları vergi ödeme konusunda zorluyorlardı.

İlaveten; Fransa’da filmlerin vizyon tarihinden sonra 10-12 ay boyunca ücretli kanallarda yayınlanmadığı da biliniyordu.

Netflix CEO’su: “Fransa Yatırımımızı İkiye Katlıyoruz” Dahası Netflix ve Amazon gibi diğer akış sağlayıcıların şu anda Avrupa Birliği düzenleyicileri tarafından belirlenen kotalara uymaları bekleniyordu. Bununla birlikte, Aralık ayında onaylanması beklenen yeni kurallara göre yetkililerin içerik üreticilerini isteğe bağlı kataloglarının % 30’unu yerel içeriğe ayırmaları için zorlayacağı belirtilmişti.

Netflix’in Fransa yatırımlarını ikiye katlayacağı yönündeki haberler halihazırda yeteri kadar dikkat çekmişken, platformdan Kanada’yla ilgili olarak da ayrı bir hamle geldi. Buna göre Netflix, önümüzdeki 5 yıl içinde Kanada’daki yatırımının 500 milyon Kanada doları barajını aşacağını kaydetti.

ABD’li şirket, blog gönderisinde Kanada hükümetiyle yapılan planlı harcamaları aşma yolunda olduğunu belirterek burada pek çok çalışmaya daha imza atacağını vurguladı. Nihayetinde hızlı yükselişiyle göz kamaştıran ve medya sektörünü değiştiren devlerden biri olarak görülen Netflix, yurt dışı atılımlarıyla daha çok ilerleyeceğinin sinyallerini verdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum