Yatırım yapmaya başla!

Netflix Evde Durmayanlara Reklam Panoları ile Spoiler Veriyor

Netflix Corona virüsü ile mücadeleye destek vermek amacıyla abonelerini dışarıya çıktığına adeta pişman ediyor.
Netflix Evde Durmayanlara Reklam Panoları ile Spoiler Veriyor

Tüm dünyada hızla yayılan Corona virüsü, her geçen gün daha fazla endişe yaratmaya devam ediyor. Çin’in Wuhan kentinde doğan ve kısa sürede dünya genelinde görülen virüs nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı hızla artıyor. Açıklanan son verilere göre hayatını kaybeden insan sayısı 24 bini geçti. Salgına yakalanan kişi sayısı ise 537 bin seviyesinde. Uzmanlar salgının hızla yayılmaması adına insanlara evlerinde durmalarını öneriyor.

İnsanların büyük bölümü bu uyarılara eşlik etse de, pek çok insan dışarıya çıkmaya devam ediyor. Evde duran insanlar için dijital uygulamalar daha fazla kullanılmaya başlandı. Facebook, YouTube Instagram, Twitter, Snapchat ve Netflix gibi servislerin trafiğinin arttığı biliniyor.

Hatta video tabanlı YouTube ve Netflix gibi platformlar yüksek trafik nedeniyle görüntü kalitelerini düşürmek durumunda kaldı. Dünya genelinde 167 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan Netflix, evde kalma çağrılarına farklı bir yöntem ile destek vermeye başladı. Şirket evlerinde durmayan kişilere dışarıda çeşitli sürprizler hazırlamış durumda.

Netflix’ten Spoiler Sürprizi

Netflix’ten Spoiler Sürprizi

Bilindiği üzere Netflix kullanıcıları için çok sayıda dizi ve film yayınlıyor. Özellikle beğenilen dizilerin yeni sezonları ile milyonlarca kişinin beğenisini topluyor. Şirket evde kalma çağrılarına uymayan aboneleri için ilginç bir adım attı. Platformun en popüler dizilerinin önemli sahneleri sokaklardaki reklam afiş ve panoları ile gösteriliyor. Diziyi izlememiş kişi için Netflix tarafından sağlam bir spoiler verilmiş oluyor.

Paylaşılan bir videoda “Bazıları dışarı çıkıp dağıtmanın sorun olmadığını düşünerek hepimize oyunbozanlık yapıyor. Öyleyse biz de olağanüstü bir önlem alıyoruz: En sevilen Netflix şovlarının sürprizini bozuyoruz” diye açıklama yaptı ve spoiler verdi.

Şirket ayrıca “Eğer virüs sizin dışarı çıkmanızı durduramıyorsa, spoiler’lar durduracak. Tren istasyonları ve otobüs duraklarındaki panolarda sürpriz bozuculuk yaparak insanları toplu taşıma araçlarına binmeden önce iki kez düşünün!” diyerek abonelerine aba altından sopa göstermeyi ihmal etmedi.

Özellikle toplu taşıma kullananlar için bu durumun son derece can sıkıcı olduğunu söyleyebiliriz. Spoiler verilen diziler arasında Love is Blind, Narcos, Stranger Things gibi son derece popüler yapımlar dikkat çekiyor. Şirket tarafından kampanyaya dair paylaşılan videoyu izleyebilirsiniz.

Netflix Trafiğini Azaltıyor

Netflix Trafiğini Azaltıyor

Dünya genelinde hızla yayılmaya devam eden pandemi nedeniyle Netflix trafiğinde büyük bir artış olduğu biliniyor. Daha önce Avrupa’da görüntü kalitesini düşüreceğini açıklayan şirket benzer bir kararı Türkiye için de aldı. Bununla beraber veri trafiğini azaltılması kararı alındı. Yaşanan kriz nedeniyle veri trafiğini rahatlatmak için ağ üzerindeki yükün yüzde 25 oranında azaltılacağı açıklandı.

Konuyla ilgili açıklama Netflix İçerik İletiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ken Florance tarafından yapıldı. Florence veri trafiğini rahatlatmak istediklerini belirterek, “Trafikteki bu azalmaya rağmen üyelerimiz tercih ettikleri plan kapsamında yer alan Ultra Yüksek Çözünürlük (UHD), Yüksek Çözünürlük (HD) veya Standart Çözünürlük (SD) seçeneklerinden faydalanmaya devam edebilecek. Türkiye’de önümüzdeki 30 gün boyunca uygulanacak bu yöntemin telekomünikasyon ağları üzerinde önemli bir rahatlama sağlayacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Netflix’in bu kararı Nisan ayının sonuna kadar devam edecek. Yapılan değişikliğin kullanıcı deneyimi açısından ne gibi bir değişiklik yaratacağını da önümüzdeki süreçte göreceğiz. Yüzde 25 oranında trafik azaltılmasının önemli bir karar olduğu belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum