Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Netflix Kullanıcılara Gösterdiği En Popüler İçerik Sayısını 50’ye Çıkarıyor

Yayın servisi bir süredir Top 10 listesini kullanıcılara sunuyor. Bu liste ilerleyen dönemde Top 50 olarak revize edilecek.
Netflix Kullanıcılara Gösterdiği En Popüler İçerik Sayısını 50’ye Çıkarıyor

ABD’li yayın servisi Netflix dünya genelinde 200 milyona yakın aboneye hizmet veriyor. Platform çok sayıda özgün içerik hazırlıyor ve bunlara yenilerini ekliyor. Gelinen noktada platformda büyük bir içerik havuzu oluştu. Netflix algoritması o dönem popüler olan içeriklerin daha fazla izlenmesi adına Top 10 listesini bir süredir abonelerine sunuyor. Bu özellik bir süredir ülkemizde de kullanılıyordu.

Yayın servisinin ilerleyen günlerde bu listenin kapsamını genişletmeye hazırlandığı ortaya çıktı. Halihazırda kullanılan Top 10 listesi kullanıcıların yeni ve popüler içerikleri bulmasını kolay hale getiriyor. Netflix’e aralıksız olarak yeni yapımlar geliyor ve görünen o ki popüler içerikler için mevcut liste yeterli görünmüyor. Şirketin Birleşik Krallık’ta kısıtlı bir kullanıcı kitlesi üzerinde Top 50 listesini test ettiği ortaya çıktı.

Top 50 Listesi Test Ediliyor

Top 50 Listesi Test Ediliyor

Netflix’e yeni içeriklerin aralıksız olarak eklenmesi şirketin popüler içerikler kapsamını genişletmesine neden olacak. Test edilen Top 50 özelliği Netflix sözcüsü tarafından da doğrulandı. Bu özellik ile ana sayfada popüler 50 içeriğe yer verilecek. Netflix abonelere filmler, diziler ve TV şovları içi ayrı listeler sunacak.

Şirketten bir sözcü ise kullanıcıların izleyecekleri içeriklerden hangilerinin popüler olduğunu görmelerinin doğal bir hak olduğunu söyledi. Sözcü açıklamasında, “Tüm dünyada popüler başlıkların genişletilmiş bir listesini göstermenin yardımcı olup olmayacağını test ediyoruz. Test sürecinde bulunan abonelerimiz bunu yararlı bulursa herkesin kullanımına sunacağız.” ifadelerini kullandı.

Yayın servisinin bu özelliği ne zaman test sürecinden çıkarıp tüm kullanıcılara sunacağı şu an için bilinmiyor. Bu sürecin tahmin edilenden daha uzun sürebileceği belirtiliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum