Yatırım yapmaya başla!

Netflix’te En Çok İzlenen Yapım Türleri Listelendi

Milyonlarca abonesi bulunan Netflix’te en çok hangi tür yapımların tercih edildiğini ortaya çıktı.
Netflix’te En Çok İzlenen Yapım Türleri Listelendi

Son yıllarda internetin yaygınlaşmasıyla beraber film, dizi, belgesel yapımları için yeni platformların kurulduğuna tanık oluyoruz. Kimi kullanıcılar bu yapımları torrent gibi legal olmayan mecralardan izleme imkanı bulurken pek çok kullanıcı ise resmi platformlara abone olmaktadır. Bu platformların başında ise hiç kuşkusuz Netflix gelmektedir.

Dünya genelinde 100 milyondan fazla abonesi olduğu belirtilen Netflix’in değerinin 100 milyar doları geçtiği belirtiliyor. Tabi böylesine büyük bir mecrada hangi tür yapımların daha sık tercih edildiği ise büyük önem arzediyor. Şirket bu araştırmaların gölgesinde ileriye dair süreçte tercih edilen yapımlara daha fazla yatırım yapmayı planlıyor. Önümüzdeki dönemde bilim kurgu ve fantastik yapım türünde Netfilix dizileri ile daha fazla karşılaşabiliriz.

En Çok Bilim Kurgu ve Fantastik Yapımlar İzleniyor

Analistlerin Netflix üzerinde yapmış olduğu çalışmalar ile Netflix’te bu yıl içerisinde hangi tür yapımların daha fazla ilgi gördüğü ortaya çıktı. 2018 yılının ilk 4 aylık çeyreğinin baz alındığı araştırmalarda göre Netflix’te, bilim kurgu ve fantastik türe ait film ve dizilerin daha fazla izlendiği ortaya çıktı.

2017 yılını ilk çeyreğinde yapılan araştırmada ise bu alanda liderlik komedi türündeydi. Bu yıl ise tercihlerde değişiklik yaşandığı görülüyor. Bu yılın istatistiklerinde bilim kurgu ve fantastik filmlerin ardından ise komedi türü filmler geliyor. Üçüncü sırada ise macera ve aksiyon türüne ait yapımların izlendiği belirtildi.

Araştırmalar Netflix’in Yatırımlarına Yön Verebilir

Netflix’te ağırlıkla tercih edilen yapımlara yönelik yapılan araştırma, şirketin önümüzdeki süreçte belirleyeceği yol haritası için büyük önem teşkil ediyor. İnsanların ağırlıkla tercih ettiği yapımların belirlenmesiyle beraber, Netflix’in ilerisi için bilim kurgu ve fantastik türde yapımlara daha fazla yatırım yapacağını söyleyebiliriz.

Halihazırda pek çok bilim kurgu ve fantastik türde yapım ile abonelerinin karşısına çıkan platform, rakipleriyle de bu alanda kıyasıya bir rekabete tutuşmuş durumda. Özellikle HBO’da yayınlanan Game of Thrones ve Westworld, Amazon yapımı Black Mirror ve önümüzdeki günler için hazırlığı yapılan Lord of the Rings dizisi gibi yapımlar Netflix’in en büyük rakipleri olarak göze çarpıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum