Yatırım yapmaya başla!

Netflix Aboneleri Chrome Eklentisi ile Rastgele İçerik İzleyebilecek

Flixed adlı geliştirici Chrome tarayıcısı için geliştirdiği bir eklenti ile Netflix’te kullanıcılar rastgele içerik izleyebilecek.
Netflix Aboneleri Chrome Eklentisi ile Rastgele İçerik İzleyebilecek

Çevrimiçi yayın platformları arasında Netflix‘in son yıllarda hızla yükselişine tanık oluyoruz. Platformun kendi yapımları başta olmak üzere pek çok film, dizi ve belgesel ile Netflix kullanıcılarına zengin bir içerik yelpazesi sunulmakta. Çoğu kullanıcı platformda ne izleyeceğine karar vermekte zorlanabiliyor. Bir uygulama geliştirici Chrome kullanıcıları için bu ihtiyaca hizmet verecek bir araç geliştirdi.

Son günlerde Google, Chrome tarayıcısı için geliştirdiği eklentiler ile gündeme geliyor. Yazılım devi, kullanıcıların şüpheli siteleri rapor etmesi adına yeni bir eklenti yayınlamıştı. Bir  geliştirici Chrome için beğeni toplayacak bir eklenti ile karşımıza çıkıyor. Bu seferki eklenti Netflix kullanıcılarına hitap ediyor. Kullanıcılar buton aracılığı ile Netflix’teki herhangi bir içeriği rastgele izleyebilecek.

Chrome için Netflix Butonu

Chrome için Netflix Butonu

Netflix’in kütüphanesinde çok sayıda içeriğin varlığından söz edebiliriz. Yeni yapımlar keşfetmek isteyen kullanıcılar için Google kullanışlı bir eklenti geliştirdi. Netflix özelinde çalışacak bu uzantı ile Netflix kullanıcıları rastgele içerik izleyebilecek. Rastgele seçim tarzi ağırlıklı olarak müzik uygulamalarından tanıdık geliyor. Netflix gibi bir yayın platformunda bu tarz bir buton oldukça ilgi çekici.

Yayın platformunda Black Mirror ya da The Office gibi bölümleri arasında konu bağlantısı olmayan diziler mevcut. Bölüm seçme konusunda karar veremeyen kullanıcılara bu buton yardımcı olacaktır. Eklenti Flixed tarafından geliştirildi ve ShuffleFlix adı ile Chrome mağazasında yayınlandı.

Spotify ve benzeri müzik uygulamalarında Shuffle seçeneğini hatırlayanlar olacaktır. Chrome tarayıcısına gelen eklenti Netflix kullanıcılarına eğlenceli bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Flixed aynı eklentiyi geçtiğimiz yıl bir başka yayın platformu Hulu için geliştirmişti.

Eklenti için Netflix’i Başlatmak Yeterli

Eklenti için Netflix’i Başlatmak Yeterli

Flixed’in geliştirdiği Chrome eklentisini kullanmak için Netflix’e giriş yapmak yeterli oluyor. Eklenti otomatik olarak platformu algılıyor. Kullanıcılar Netflix’te ‘Bölümler’ bölümünün yanında ‘Rastgele Bölüm’ seçeneğini bu eklenti ile görebilecek. Bu sayede dizinin içindeki herhangi bir bölüm rastgele izleyiciye sunulacak.

Geliştirdikleri eklenti ile ilgili açıklamalarda bulunan Thenuka Karunaratne, “Shuffleflix’in kullanıcılara rastgele bölümler sunacak olmasının eğlenceği olacağını düşünüyoruz. Daha önce Netflix’in böyle bir özelliğini test ettiğini duyduğumuzda oldukça heyecanlanmıştık. Daha sonrasında bu eklentiyi oluşturmaya karar verdik” diye konuştu.

Bilindiği üzere Netflix geçtiğimiz aylarda platformda rastgele izleme özelliğine dair çalışmalar yaptığını duyurmuştu. Netflix’in bu özelliği resmi olarak sunması eklentiye olan ilgiyi düşürür mü bilinmez. Flixied bu anlamda popüler servisten erken davranmış görünüyor. ShuffleFlix eklentisini buradan bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Eklenti sadece masaüstü platformlarında çalışıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum