Netflix CFO’su David Wells 14 Yılın Ardından Görevi Bırakıyor!

Popüler medya platformu Netflix’in 2010’dan bu yana aynı görevi yürüten CFO’su David Wells, görevden ayrılıyor. Detaylar aşağıda;

Netflix’in Mali İşler Müdürü David Wells’in şirketten ayrılacağı yönündeki haberler sektörün en çok konuşulanları arasına girdi. Platform bünyesine 2004 yılında katılan kıdemli yöneticinin koltuğunu bırakacağı bugün şirket tarafından yayınlanan yazılı açıklamayla resmen duyuruldu.

Diğer taraftan, 2010’dan bu yana CFO olan David Wells’in halefini seçmek için yardımcı olacağı ve yeni CFO bulunana dek görevini sürdüreceği bilgileri de verildi. Ayrıca David Wells’in Netflix’ten ayrıldıktan sonra hayırseverliğe odaklanmak istemesi de dikkat çekti.

Netflix’in yazılı açıklamasında; David Wells’in seçimine yardım edeceği halefinin bulunmasının ardından görevden ayrılacağı duyuruldu.

Netflix CFO’su David Wells İstifası Açıklandı Netflix’in yeni Mali işler Müdürü’nün hem şirket içinden hem de dışında olabileceği söylendi ve David Wells’in o zamana kadar şirkette kalışının yumuşak bir geçiş süreci yaratacağı vurgulandı. İlaveten Wells; “Netflix’te 14 harika yıl geçirdim ve başardığımız her şeyle gurur duyuyorum” dedi ve ayrılışıyla ilgili şu ifadeyi kullandı;

Reed Hastings’e değişiklik yapma isteğimden bahsettikten sonra Netflix’in güçlü finansal pozisyonu ve heyecan verici büyüme planlarıyla şirketin bir sonraki lideri için doğru zamanın geldiğini anladık.

Netflix CFO’su David Wells İstifa EdiyorKıdemli üst düzey yöneticisi ayrıca hayatının bir sonraki bölümünde daha fazla hayırseverliğe odaklanmayı planladığının üzerini çizerek; “büyük zorlukları severim fakat bunun neye benzediğini
henüz bilmiyorum” dedi.

Netflix CEO’su Reed Hastings ise düşüncesini; “David, Netflix ve benim için değerli bir partner oldu. O, dünya çapında üyelerimize ulaşırken ve aynı zamanda yatırımcılarımıza olağanüstü geri dönüşler yaparken dramatik büyüme aşamasında finansımızı ustaca yönetmiştir.” sözleriyle aktardı.

Hastings bunun yanında; “iddialı hedeflerimizi sürdürmemizi sağlayacak yeni CFO’yu tanımlarken geçiş sürecinde onunla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum” diyerek David Wells’in halefi çin ondan yardım alacağını da göstermiş oldu.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı