Yatırım yapmaya başla!

Netflix CEO’su Reed Hastings Üst Düzey Yöneticisini Irkçı Sözleri Yüzünden Kovdu!

Siyahilere hakaret eden Netflix’in üst düzey yöneticisi Jonathan Friedland’ın kovulduğu doğrulandı. Detaylar şöyle…
Netflix CEO’su Reed Hastings Üst Düzey Yöneticisini Irkçı Sözleri Yüzünden Kovdu!

Netflix’in uzun süreli üst düzey yöneticisi Jonathan Friedland, Afrikalı Amerikalılar için kullandığı uygunsuz kelimeden dolayı kovuldu. Netflix CEO’su Reed Hastings’in şirket çalışanlarına gönderdiği mailde de belirttiği gibi Hastings baş iletişim sorumlusu Jonathan Friedland’i kovdu.

Bunun gerekçesinin ise şirket değerleri ile bağdaşmayan kabul edilemez derecede düşük ırk farkındalığı ve duyarlılığı olduğunu söyledi. Ayrıca Friedland’in çok daha önce kovulması gerektiğini dile getirdi. Siyahiler için sansürlü bir kelime kullanan Friedland hakkındaki konuya ilişkin açıklamasında Hastings, öncelikleri nedeniyle böyle ırk sorunlarını küçümseyebildiğini vurgulamayı da ihmal etmedi.

Ve kendisindeki hatayı “daha iyi dinleyip daha çok öğrenerek, ihtiyaç duyduğumuz lider örneğini oluşturmam gerekiyor” sözleriyle anlattı.

Netflix CEO'su Reed Hastings Jonathan Friedland'i KovduDüşüncelerini ve Friedland’i kovduğunu uzunca bir maille açıklayan Hastings, bu tavrıyla Mark Zuckerberg’in özür mesajı yayınlamak için neden kendisinden yardım istemesi gerektiğini de açıklamış oldu. Keza kendisi skandal durumları yatıştırma hususundaki muazzam yeteneği daha önce de defalarca göstermişti.

Sonuçta Hastings bildirisinde, Friedland’ın 3 ay önce siyahiler için kullandığı terimin tekrarlanmasının kabul edilemez olduğunu kaydetti.

Reed Hastings Bildirisinde Friedland'i Kovdu Friedland’in ilk hatasını “tekrarlanmayacak bir anomali” olarak değerlendirdiğini belirten Hastings, ilk başta olaya çok daha fazla tepki göstermesi gerektiğini kabul etti. Çünkü Friedland, aynı ırkçı sözcüğü iki siyahi İnsan Kaynakları personeline de söylemiş ve şirket politikalarını iki kez çiğnemişti.

Tavan yapan şirket hisseleri ve ulaşılan nokta kapsamında gayet başarılı bir lider olduğu gözden kaçmayan Reed Hastings ayrıca Jonathan’a Netflix’e katkılarından dolayı teşekkür etti.

Jonathan Friedland Irkçı Deyimleri Nedeniyle İşini Kaybetti Siyahilere karşı kullandığı ırkçı terimler nedeniyle kovulan Netflix yöneticisi de şirketten ayrıldığını Twitter’dan duyurdu.

7 yılın ardından Netflix’ten ayrıldığını belirten Friedland, sevdiği ve çalışanlarının hepsinin takdir edilmesini istediği şirketle ilgili yarattığı durumdan dolayı üzgün olduğunu dile getirdi.

Diğer taraftan; Friedland’ın kovulmasıyla boş kalan iletişim şefliği koltuğuna kimin geçirileceğine dair herhangi bir bilgi verilmedi. Ancak kesin olan şu ki Reed Hastings, dünya çapında 190 ülkede hizmet veren platformun medya ve içerik tanıtımından sorumlu olacak yeni yöneticisini, Friedland’da olduğundan çok daha akıllıca seçecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum