Yatırım yapmaya başla!

Netflix CEO’su Reed Hastings Facebook Yönetim Kurulundan Ayrılıyor

Cuma günü Facebook, Netflix CEO’su Reed Hastings’in yönetim kurulundan ayrılacağını açıkladı. Detaylar aşağıda;
Netflix CEO’su Reed Hastings Facebook Yönetim Kurulundan Ayrılıyor

Facebook Cuma günü, Netflix CEO’su Reed Hastings’in şirketin 2019 yıllık hissedarlar toplantılarında yeniden seçilmek üzere aday gösterilmeyeceğini açıkladı. 2011 yılından bu yana sosyal medya şirketinin yönetim kurulunda görev yapan Hastings’in ayrılık haberi, gündemin en çok konuşulan konuları arasına yerleşti.

Öte yandan Facebook açıklamasında ayrıca Kuzey Carolina Üniversitesi’nin onursal başkanı ve Önceki Beyaz Saray Genel Sekreteri Erskine Bowles’in de yeniden aday gösterilmeyeceğini belirterek bunun yerine PayPal yöneticilerinden Peggy Alford’u atayacağını söyledi. Facebook sözcüsü Netflix CEO’sunun ayrılığına ilişkin; “Reed Hastings, 2011’den beri yönetim kurulunda görev yapıyor ve ona hizmetinden dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Afrikalı Amerikalı bir kadın olan Alford’un kurula eklenmesi, Facebook ve diğer Silikon Vadisi şirketlerinin kurullarında ve çalışanları arasında çeşitliliği artırma çabaları arasında geldi.

Facebook Yönetim Kurulu Peggy Alford için Oy Kullanacak Keza artan baskılar, dünya çapındaki şirketleri kadın ve azınlıkları iş güçleri arasına katmaya zorluyordu. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg de sosyal medya devinin hamlesine ilişkin; “Peggy, işletme yönetimi, finans operasyonları ve ürün geliştirme gibi birçok farklı alanda uzman olan nadir insanlardan biri. Şirketimizin hem karşı karşıya kaldığı sorunları hem de fırsatları ele almamıza yardım edecek harika fikirleri olacağını biliyorum.” dedi.

Hissedarların Peggy Alford ve diğer yönetim kurulu üyelerinin yeniden seçimi için 30 Mayıs’taki yıllık toplantıda oy kullanacakları bilgisi de verildi.

Facebook Yönetim Kurulu Peggy Alford için 30 Mayıs Oy Kullanacak Bunun yanında Alford ile Mark Zuckerberg’in 2017’den 2019 Şubat’ına kadar, Alford Chan Zuckerberg Girişimi için CFO olarak görev yaparken yakın olarak çalıştıkları aktarıldı. Alford’un mevcut unvanı ise PayPal’ın Çekirdek Piyasa Başkan Yardımcısı olarak belirtildi.

Seçilmesi durumunda Facebook yönetim kurulunda görev yapan ilk Afrikalı Amerikalı kadın olacak Peggy Alford; “Facebook yönetim kuruluna katılma fırsatı ile ilgili beni heyecanlandıran şey, yıllar içinde kurdukları şaşırtıcı bağlantı deneyimlerini geliştirmeye devam ederken şirketin zor sorunlarla başa çıkma yöntemi ve isteği. İnsanları birleştirme ve topluluk yaratmaya yardım etmek için yeni ve ilham verici yollar inşa ederken Mark ve diğer direktörlerle çalışmayı dört gözle bekliyorum.” dedi.

Tüm bunların yanında, Hastings’in ayrılışının Facebook’un video servislerine olan ilgisinin artması nedeniyle bir süredir konuşulduğu vurgulandı.

Reed Hastings Facebook Ayrılıyor ABD’li gazeteci ve yazar Andrew Ross Sorkin de bu durumu hatırlattı. Sonuçta Facebook, 2017 yılında Facebook video streaming servisi Watch’ı başlatmış ve geçen yıl da Instagram servisi IGTV’yi piyasaya sunmuştu. İlaveten, Reed Hastings’in ayrılışı yönetim kurulu üyelerinden Peter Thiel’le siyasi eğilimleri yüzünden bir tartışma yaşamasından 3 yıl sonra geldi. 2016 Ağustos’unda New York Times raporuna göre Hastings Thiel’e bir mail göndermiş ve burada başkan adayı Trump’ı desteği için onun performans değerlendirmesini keseceğini söylemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum