Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Netflix CEO’su Disney Plus’ın Yükselişinden Övgüyle Söz Etti

Netflix’in CEO’su Reed Hastings, Disney+’ın yükselişine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Netflix CEO’su Disney Plus’ın Yükselişinden Övgüyle Söz Etti

Son yıllarda dijital yayın servislerinin hızla yükseldiğine tanık oluyoruz. Özellikle pandeminin yaygınlaşması ile beraber insanlar evlerinde daha fazla vakit geçirmeye başladı. Bu nedenle yayın platformlarının kullanıcı sayılarında da büyük artış yaşandı. Geçtiğimiz günlerde Netflix, 2020’nin son çeyrek raporunu açıkladı. Rapor ile beraber platformun toplam abone sayısının 200 milyonu geçtiği görüldü.

ABD’li yayın servisi kendi pazarının açık ara lideri konumunda ve bu durum yakın zamanda değişecek gibi görünmüyor. Geçtiğimiz yıldan itibaren Netflix’in rakipleri de çoğalmaya başladı. Disney+ ve Apple TV+ servisleri yayın hayatına başladı ve kendi özgün içerikleri ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Disney’in kullanıcı sayısındaki artış ile dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Netflix kadar geniş bir ağa sahip olmamasına rağmen kısa sürede abone sayısı artışının hızlı olduğu görülüyor. Bu yükseliş Netflix’in patronu Reed Hastings’in de gözünden kaçmıyor. Hastings, Disney’in bu alandaki başarısından övgüyle söz etti.

Netflix’in Patronundan Disney Açıklaması

Netflix’in Patronundan Disney Açıklaması

Netflix’in kurucusu ve CEO’su Reed Hastings, Disney Plus hakkında ilk kez dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yatırımcılar toplantısında konuşan Hastings, Disney’in yakaladığı başarının etkileyici olduğunu söyledi. Bu başarı ile izleyicilerin daha fazla içerik duyduğunu ve Disney’in para harcamaktan çekinmediğini belirten Hastings, seyircilerin büyük hikayelere aç olduğunu ve Disney’in bu noktada insanlara karşılık verdiğini belirtti. Reed Hastings, Disney Plus’ın Netflix’e yönelik etkilerinden de bahsetti.

Disney’in elde ettiği başarının kendilerine heyecan kattığını söyleyen Netflix CEO’su, “Üye sayımızı artırmak ve içerik bütçemizi yükseltmek için daha büyük bir coşkuyla çalışıyoruz. Disney ve Netflix’in diziden diziye filmden filme birbirleriyle yarışması dünya için de tabi çok iyi olacak. Örneğin aile animasyon türünde onları yakalayabilme ve zamanla geçme konusunda çok istekliyiz, ancak tabi bunun için daha çok yol almamız gerekiyor. Ayrıca tahrik edici/uyarıcı genel eğlence alanında liderliğimizi korumak istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kendi yapımlarından örnek veren Hastings, Disney’de Bridgerton gibi bir içeriği yakın zamanda göreceğini zannetmediğini söyledi. Geçtiğimiz ay yayınlanan dizi Netflix’in en popüler yapımları arasında yerini almış durumda.

Abonelerin Önemli Kısmı Hindistan’dan

Abonelerin Önemli Kısmı Hindistan’dan

Disney Plus hakkında bir açıklama da yatırımcı ilişkilerinden Spencer Wang tarafından yapıldı. Wang Disney Plus’ın başarısının çok etkileyici olduğunu ve bir tüketici olarak bundan mutluluk duyduğunu söyledi.

Disney’in abonelerinin yüzde 30’unun Hindistan’dan geldiğini hatırlatan Wang, “87 milyonluk abone rakamının %30’u Hindistan’daki Hotstar’dan geliyor. Hotstar’ı hepimiz farklı bir servis olarak gördüğümüzü düşünüyorum.” diye konuştu.

Disney Plus’ın önümüzdeki dönemde Türkiye pazarına girmesi bekleniyor. Bu hamle ile ülkemizdeki rekabetin de daha fazla kızışacağını söyleyebiliriz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum