Yatırım yapmaya başla!

Netflix İçerik Yöneticisinden Cannes Film Festivali’ne Rest!

Cannes Film Festivali’nde alınan kararla, Netflix filmlerinin Altın Palmiye için yarışamayacağı açıklanmıştı. İşte bu noktada Netflix CEO’sunun açıklamaları gündeme bomba gibi düştü;
Netflix İçerik Yöneticisinden Cannes Film Festivali’ne Rest!

Netflix ile Cannes arasında yaşanan gerilim devam ediyor. Birkaç hafta önce Cannes yetkililerinin açıklamalarının ardından daha da büyüyen tartışmada, kimileri Netflix’i tutarken kimileri de Cannes Film Festivali’nin kararının gayet doğru olduğunu söylemişti.

Sonuçta; geçen yıl Cannes’da gösterilen Netflix filmleri ile başlayan tartışmalar neticesinde yetkililer Netflix filmlerinin Altın Palmiye için yarışamayacağını duyurmuştu. Daha doğrusu; Cannes Film Festivali Direktörü Thierry Fremaux, Cannes’da yarışacak filmlerin Fransa vizyon tarihine sahip olması gerektiğini ve bu nedenle Netflix’in politikasını değiştirmediği takdirde Altın Palmiye için yarışamayacağını açıklamıştı.

İlaveten; 18 – 19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek etkinliğe getirilen yenilikler arasında kırmızı halıda selfie yasağı da vardı.

Cannes Film Festivali Yasaklarına TepkiDiğer taraftan; Cannes Altın Palmiye için yarışamayacak olsa da Netflix filmlerinin etkinlikte gösterilmesine izin vereceğini de duyurmuştu. Ama bu noktada Netflix’ten Ted Sarandos’un yaptığı açıklamalar platformun Cannes’ı protesto ettiğini ve tartışmaların süreceğini gösterdi.

Cannes’ın kararına karşı tepkili olan Netflix, etkinlik için kabul edilen filmleri festivalden geri çekeceğini açıkladı.

Ted Sarandos Netflix Filmlerini Cannes'da Göstermeyecek2018’de 80 yeni film planı olan ve içeriğe yaptığı dev yatırımlarla gündeme gelen Netflix’in yöneticisi Ted Sarandos, Variety’e verdiği röportajda filmlerini Cannes’da göstermeyeceklerini dile getirdi.

Netflix’in yarışa dahil olmayarak filmlerini Cannes’da göstermesinin platform için bir anlam ifade etmeyeceğini belirten Sarandos, “biz filmlerimizin diğer bütün filmlerle adil bir şekilde yarışmasını istiyoruz” dedi.

Ayrıca sözlerine Cannes’a gitmelerinin hem filmler hem de film yapımcıları için saygısızlıkla karşılaşma riski doğuracağını ekledi.

Netflix Geleceğin Sineması OlacakKonuşmasında Cannes’ın yeni kurallarına değinen Sarandos düşüncesini; “Thierry Fremaux yaptığı açıklamada internetin tarihi ile Cannes tarihinin iki farklı şey olduğunu söylemişti. Bunlar, elbette iki farklı şey. Fakat biz sinemanın geleceği olmayı seçiyoruz. Şayet Cannes sinema tarihinde takılıp kalmayı seçiyorsa, bu onların fikri.” şeklinde açıkladı. Bunun yanında; Cannes’ın modernleşeceğini umut ettiklerini ve Netflix’in tüm filmleri desteklemeye devam edeceğini dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum