Yatırım yapmaya başla!

Netflix’in Asya Genişleme Planında Çin Değil Hindistan Ön Plana Çıkacak!

Asya’daki genişleme stratejisini hızlandırmak isteyen Netflix’in ilgi odağının Çin değil Hindistan olacağı söylendi. Detaylar haberimizde;
Netflix’in Asya Genişleme Planında Çin Değil Hindistan Ön Plana Çıkacak!

Netflix’in Asya’da kitlesini genişletmek için çalışmalarına devam ettiği bilinirken, bu büyümenin büyük bir kısmının Çin’e değil Hindistan’a bağlandığı söylendi. Netflix’in Baş İçerik Sorumlusu Ted Sarandos da bugün verdiği bir demeçte, Asya’nın genç ve giderek çoğalan dijital nüfusunun şirketin uluslararası abonelerini artırmak için şirkete inanılmaz bir fırsat sunduğunu belirtti.

Bu noktada online medya platformunun Asya’daki aboneliğinin ABD’deki 58 milyonu aşmış olduğu, şirketin dünya çapında ise 137 milyon abonesinin bulunduğu hatırlatıldı. Ve Ted Sarandos’un rakamlara gönderme yaparak; “Şu anda Asya’daki çok ama çok ilk zamanlarımızdayız. Ve bölgedeki her bir alan için çok özel girişimlerimiz var” dedi.

İşte burada Ted Sarandos, söz konusu bölgede öne çıkacak alanın Hindistan olacağını açıkça dile getirdi.

Ted Sarandos,Hindistan AçıklamasıZaten Netflix CEO’su Reed Hastings de daha önce yaptığı bir açıklamada, şirketin Hindistan pazarına göz diktiğini belli etmişti. Ted Sarandos da CEO’yu destekleyerek, Netflix’in önümüzdeki birkaç yıl içinde Hindistan’ın online video servisine yönelik iştahını artırmayı ve yalnızca Hindistan’da 100 milyon aboneye ulaşmayı beklediklerini aktardı.

Hindistan’da 450 milyon civarında internet kullanıcısı olduğunu vurgulayan Sarandos, bunun yaklaşık yarısının YouTube ve benzeri servislerde video izlediklerini bildirdi.

Ted Sarandos,Hindistan'da 450 Milyon İnternet Kullanıcısı Var Söz konusu verilerin de haliyle Hindistan’ı Netflix için fazlasıyla ilgi çekici ve adreslenebilir bir pazar haline getirdiğini belirtti. Öte yandan Netflix’in Hindistan’ı hedeflerken her ikisi de uygun fiyatlı medya hizmetleriyle ülkede epey tutulan Amazon ve Hotstar gibi şirketlerle yarışmak durumunda kalacağının da üzeri çizildi.

Bunu yönetmek için Sarandos, şirketin hem Hindistan’da hem de başka yerlerde rakiplerine karşı konumlanması için çeşitli fiyatlandırma modellerini test edeceğini dile getirdi.

Netflix Hindistan'a Yönelik Planları Aynı zamanda hem yerel hem de uluslararası düzeyde kitlelerle yankı uyandıracak nitelikte orijinal içerikler üretmeye odaklanacaklarını kaydetti. Keza Netflix önümüzdeki yıllarda bölgede 100 orijinal proje üretmeyi planlıyordu. Sarandos bu konudaki heyecan verici kısmın, yerel hikayeleri kullanarak bunları küresel izleyici kitlesine sunabilecek şekilde anlatmak olduğunu da ifade etti.

Çin’de faaliyet gösteren Netflix’le ilgili pek umut verici konuşmayan Sarandos, şirketin iQiyi ile bir lisans anlaşması yapmasına rağmen burada bağımsız operasyonlar başlatmadığını söyledi. Ve Çin değil Hindistan’a odaklandıklarını; “Çin, Batılı bir medya şirketinin faaliyet göstermesi için zor ve bazı programlarımızı lisanslamak dışında piyasada hiç aktif olmadık ve bu bir süre daha izleyeceğimiz strateji olacak” sözleriyle ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum