Yatırım yapmaya başla!

Apple TV’de Geri Sayım Sürerken Netflix’ten Olumsuz Yanıt Geldi

Apple TV’nin tanıtılmasına sayılı günler kalmışken, şirketin Netflix’e yapmış olduğu teklif olumsuz yanıt aldı.
Apple TV’de Geri Sayım Sürerken Netflix’ten Olumsuz Yanıt Geldi

İnternetin yaygınlaşması beraberinde televizyon dünyasının da burada aktif bir şekilde yer almasının önünü açıyor. Bilindiği üzere dijital servisler izleyiciye çok geniş ürün yelpazesi sunmakta. Bu servislerin başında ise hiç şüphesiz Netflix geliyor. Şirketin karşısında Hulu, Amazon Prime, YouTube TV gibi rakipler bulunsa da liderliği kimseye kaptırmaya niyeti yok. Bu mecraya bir diğer teknoloji devi Apple’ın gireceği uzun zamandır biliniyordu.

ABD’li teknoloji devi 25 Mart tarihinde yeni video yayın platformu Apple TV’yi tanıtacak. Yeni bir platform kuracak olan Apple, sektörde kendisine yer edinmiş şirketlerden çeşitli destekler almayı planlıyor. Bu anlamda daha önce Apple, Netflix’e işbirliği teklifi yapmıştı. Ancak Netflix CEO’su Reed Hastings, Apple’ın teklifine olumsuz yanıt verdiklerini açıkladı.

Netflix Apple’ı Reddetti

Netflix Apple’ı Reddetti

Konuyla ilgili gazetecilerin sorularına yanıt veren Netflix CEO’su Reed Hastings, Apple’ın son derece güçlü bir şirket olduğunu belirterek, kendi yayın platformlarını Apple’ın yeni hizmetine entegre etmek istemediklerini belirtti. Apple, Netflix’ten kendi TV platformuna üye olmalarını sağlayacak bir köprü görevi görmesini talep etmişti.

Netflix’in Apple’ın teklifini reddetmesinde başlıca sebep olarak kendi platformlarına üye lan kullanıcıların Apple’a komisyon ödemesini istememesi olduğu belirtildi. Önümüzdeki günlerde duyurulması beklenen Apple TV’nin HBO, Starz ve diğer üçüncü taraf yayın platformlarına üye olmalarını sağlayacak özel bir TV uygulaması gibi faaliyet göstereceği ifade ediliyor.

Netflix ise yapmış olduğu açıklama ile Apple TV’nin vereceği bu hizmetin bir parçası olmak istemediğini açıkça belirtmiş oldu. Şirketin önümüzdeki hafta tanıtacağı Apple TV hizmeti ile ilgili pek çok ayrıntının gün yüzüne çıkması bekleniyor. Bu ayrıntılar arasında dergi hizmeti müzik ve haber uygulamasına dair içeriklerin TV hizmetine entegre olup olmayacağı ise merak ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum