Paylaşım

Netflix İddialı Bilim Kurgu Filmi Annihilation için Paramount’la Masaya Oturdu!

 

Yazar, senarist, film yapımcısı ve yönetmen olarak birçok başarıya imza atan Alex Garland’ın yeni filmi için kapışma başladı. Ve eldeki verilere bakılırsa, 23 Şubat 2018’de vizyona girecek filmin yayın haklarını alan şirket, her geçen gün biraz daha büyüyen Netflix olacak. Diğer bir ifadeyle; 2018’de 80 yeni film yayınlayacağını duyuran Netflix, büyük ihtimalle bu sözünde duracak.

Evet, Deadline’ın haberine göre Netflix ile Paramount, Alex Garland’ın imzasını taşıyan Annihilation’ın (Yok Oluş) uluslararası yayın hakları için masaya oturmuşlar. Çünkü Netflix, Annihilation vizyona girdikten 17 gün sonra filmi kendi platformunda yayınlamak istiyor. Kaldı ki iddialar anlaşmanın çok yakın olduğunu gösteriyor. Şimdi gelelim Netflix’in almaya çalıştığı filmin detaylarına.

Yönetmenlik koltuğuna ilk kez 2015 yapımı Ex Machina ile oturan Alex Garland, en iyi bilim kurgu filmleri arasına kafadan girerek ne kadar başarılı olacağının sinyallerini vermişti diyebiliriz. Sonuçta; Garland, Ex Machina ile harikalar yaratmış, film En İyi Görsel Efekt ve En İyi Özgün Senaryo’nun yanında daha birçok önemli ödüle layık görülmüştü.

Bunun yanında; David Boyle filmleri Sunshine ile en iyi dünyanın sonu konulu kıyamet filmlerinden biri olan 28 Days Later’ın da senaristliğini yapmıştır. Sonuçta; Alex Garland 10 parmağında 10 marifete var dedirtecek türde nadir bir yetenek! Haliyle, Annihilation’dan beklenti epey yüksek!

Jeff VanderMeer’in aynı isimli kitabından beyazperdeye uyarlanan filmde Gardner, ikinci yönetmenlik deneyimine imza atıyor. Filmin oyuncuları arasında ise Natalie Portman, Oscar Isaac, Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson, Gina Rodriguez ve Tuva Nuvotny yer alıyor.

Natalie Portman’ın kaybolan kocasını arayışını konu alan film, fragmandan da anlayacağınız üzere bilim kurgu sevenlere keyifli bir seyir sunacak gibi görünüyor. Zaten Netflix de bunu anlamış olacak ki Yok Oluş’u bünyesine katmak için uğraşıyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur