Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Netflix’in Android Uygulamasının Telefonun Batarya Performansını Düşürdüğü Açıklandı

Popüler yayın platformu Netflix’in Android uygulamasının bazı kullanıcıların batarya kullanımını olumsuz etkilediği ortaya çıktı.

Çevrimiçi yayın platformu dendiğinde son yıllarda akla ilk gelen uygulama hiç kuşkusuz Netflix oluyor. Milyonlarca kullanıcıya sunulan Netflix’in, iOS ve Android kullanıcıları için mobil uygulaması da mevcut. Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan Netflix kütüphanesine akıllı telefonlar üzerinden ulaşmak mümkün.

Netflix’in akıllı telefon uygulaması kullanıcıya çeşitli kolaylıklar sağlıyor. Bilindiği üzere mobil uygulamaların arka planda çalışma özelliğine sahip. Bu sayede uygulamayı yeniden açmadan, nerede kalındıysa devam etmek mümkün oluyor.

Ancak Netflix’in Android uygulamasının bataryayı gereğinden fazla kullandığı belirtildi. Mobile Enerlytics tarafından yapılan araştırma Android Marshmallow sürümünde Netflix’in verimli çalışmadığını ortaya koydu.

Android Uygulamasında Batarya Sorunu

Android Uygulamasında Batarya Sorunu

Popüler platform, Netflix ve iOS aracılığı ile milyonlarca akıllı telefon kullanıcısına ulaşıyor. Ancak Android sürümü ile ilgili yapılan araştırma ilginç sonuçlar ortaya koydu. Android 6.0.1 sürümüne yönelik hazırlanan rapor, Netflix’in bataryayı yüzde 20 oranında daha fazla kullandığını gösterdi. Mobile Enerlytics’in raporuna göre arka planda çalışmaya devam eden Netflix uygulaması, kötü pil performansı yaşanmasına neden oluyor.

Pek çok Android kullanıcısı Netflix uygulaması nedeniyle şarjlarının normalden daha kısa sürede azaldığını belirtiyor. Yapılan araştırmalar ise bunun sebebini Netflix’in Android uygulaması olarak gösteriyor. Ancak batarya sorununun sadece Android Marshmallow sürümündeki kullanıcılarda yaşandığı görülüyor. Daha yeni işletim sistemi sürümlerinde böyle bir soruna rastlanmış değil.

Netflix Hatayı Düzeltti

Netflix Hatayı Düzeltti

Play Store’da Netflix uygulamasının altında söz konusu batarya sorununa dair yorumların gerçekliği yapılan araştırma ile ortaya çıkmış oldu. Netflix’in Nisan 2018 ila Aralık 2018 sürümleri arasında yapılan testler, Android Marshmallow için batarya sorununu işaret ediyor. Marshmallow, Android ekosisteminde eskimiş bir işletim sistemi sayılır ancak hala hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip.

Google’ın son açıkladığı verilere göre Marshmallow sürümü tüm Android kullanıcılarının yüzde 17’sini oluşturuyor. Bu yüzde Android gibi büyük bir topluluk için son derece yüksek bir rakam.

Ancak popüler yayın platformu söz konusu batarya sorununu giderecek güncellemeyi kısa sürede Play Store üzerinden yayınladı. Mobile Enerlytics, Netflix nedeniyle pil sorunu yaşayan kullanıcıların uygulamayı güncellemesini tavsiye ediyor.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle