Yatırım yapmaya başla!

Netflix’in Android Uygulamasının Telefonun Batarya Performansını Düşürdüğü Açıklandı

Popüler yayın platformu Netflix’in Android uygulamasının bazı kullanıcıların batarya kullanımını olumsuz etkilediği ortaya çıktı.
Netflix’in Android Uygulamasının Telefonun Batarya Performansını Düşürdüğü Açıklandı

Çevrimiçi yayın platformu dendiğinde son yıllarda akla ilk gelen uygulama hiç kuşkusuz Netflix oluyor. Milyonlarca kullanıcıya sunulan Netflix’in, iOS ve Android kullanıcıları için mobil uygulaması da mevcut. Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan Netflix kütüphanesine akıllı telefonlar üzerinden ulaşmak mümkün.

Netflix’in akıllı telefon uygulaması kullanıcıya çeşitli kolaylıklar sağlıyor. Bilindiği üzere mobil uygulamaların arka planda çalışma özelliğine sahip. Bu sayede uygulamayı yeniden açmadan, nerede kalındıysa devam etmek mümkün oluyor.

Ancak Netflix’in Android uygulamasının bataryayı gereğinden fazla kullandığı belirtildi. Mobile Enerlytics tarafından yapılan araştırma Android Marshmallow sürümünde Netflix’in verimli çalışmadığını ortaya koydu.

Android Uygulamasında Batarya Sorunu

Android Uygulamasında Batarya Sorunu

Popüler platform, Netflix ve iOS aracılığı ile milyonlarca akıllı telefon kullanıcısına ulaşıyor. Ancak Android sürümü ile ilgili yapılan araştırma ilginç sonuçlar ortaya koydu. Android 6.0.1 sürümüne yönelik hazırlanan rapor, Netflix’in bataryayı yüzde 20 oranında daha fazla kullandığını gösterdi. Mobile Enerlytics’in raporuna göre arka planda çalışmaya devam eden Netflix uygulaması, kötü pil performansı yaşanmasına neden oluyor.

Pek çok Android kullanıcısı Netflix uygulaması nedeniyle şarjlarının normalden daha kısa sürede azaldığını belirtiyor. Yapılan araştırmalar ise bunun sebebini Netflix’in Android uygulaması olarak gösteriyor. Ancak batarya sorununun sadece Android Marshmallow sürümündeki kullanıcılarda yaşandığı görülüyor. Daha yeni işletim sistemi sürümlerinde böyle bir soruna rastlanmış değil.

Netflix Hatayı Düzeltti

Netflix Hatayı Düzeltti

Play Store’da Netflix uygulamasının altında söz konusu batarya sorununa dair yorumların gerçekliği yapılan araştırma ile ortaya çıkmış oldu. Netflix’in Nisan 2018 ila Aralık 2018 sürümleri arasında yapılan testler, Android Marshmallow için batarya sorununu işaret ediyor. Marshmallow, Android ekosisteminde eskimiş bir işletim sistemi sayılır ancak hala hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip.

Google’ın son açıkladığı verilere göre Marshmallow sürümü tüm Android kullanıcılarının yüzde 17’sini oluşturuyor. Bu yüzde Android gibi büyük bir topluluk için son derece yüksek bir rakam.

Ancak popüler yayın platformu söz konusu batarya sorununu giderecek güncellemeyi kısa sürede Play Store üzerinden yayınladı. Mobile Enerlytics, Netflix nedeniyle pil sorunu yaşayan kullanıcıların uygulamayı güncellemesini tavsiye ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum