Yatırım yapmaya başla!

Netflix Android Uygulamasında İstediği Fiziksel Aktivite İzni için Bilgilendirme Yaptı

Çevrimiçi yayın platformu Netflix’in bir süredir Android kullanıcılarına özel bir izin istediği ortaya çıktı.
Netflix Android Uygulamasında İstediği Fiziksel Aktivite İzni için Bilgilendirme Yaptı

Dünyanın önde gelen çevrimiçi yayın platformlarından biri olan Netflix, zaman içerisinde sürekli yeni özellikler ile güncelleniyor. Şirket kullanıcı sayısını artırmak ve daha yüksek gelirler elde etmek adına yeni özelliklere ihtiyaç duyuyor ve bunu yine kendi kullanıcıları üzerinde test ediyor. Ancak bu izinlerden bazıları kimi zaman kullanıcıların aklında soru işaretleri belirmesine neden oluyor.

Özellikle günümüzde sosyal medya ve benzeri pek çok uygulamanın kullanıcılardan pek çok izin istemesi ve sonrasında ortaya çıkan veri ihlalleri hassasiyetin artmasına neden oldu. Netflix’in istemekte olduğu izin Android kullanıcılarına özel olarak ortaya çıktı.

Fiziksel aktivite adı altında istenen izin bazı kullanıcıların şüphelenmesine neden oldu. Çevrimiçi platform ise gelen geri bildirimler sonrası neden kullanıcılardan izin istediğine dair bilgilendirmede bulundu.

Android Uygulamasına Özel İzin Kafaları Karıştırdı

Android Uygulamasına Özel İzin Kafaları Karıştırdı

Bilindiği üzere popüler platform ağırlıklı olarak masaüstü platformlarında kullanılmakta. Ancak akıllı telefonların hızla yaygınlaşması ile beraber mobil uygulamalara olan ilgide artış yaşanıyor. Netflix’in iOS ve Android uygulamaları da hatırı sayılır şekilde kullanılmakta. Hatta şirketin mobil uygulamalar için uygun fiyata sahip yeni bir paket üzerinde çalıştığı biliniyor. Dolayısıyla şirket mobil uygulamalarına yönelik yeni özellikler geliştirmekten geri durmuyor.

Kullanıcıların belirttiğine göre Android uygulamasında Fiziksel aktivite adı verilen bir izin isteniyor. Adından da anlaşılacağı üzere Netflix’in istemiş olduğu izin kullanıcıları rahatsız etti ve anlam veremediler. Bir kullanıcı Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Hey Netflix! Android uygulamanız neden fiziksel aktivite verilerine erişmek istiyor?” sorusu ile konuyu gündeme taşıdı. Netflix ise daha iyi bir deneyim sunmak adına bu izinleri istediğini belirtiyor.

Netflix’ten Test Açıklaması

Netflix’ten Test Açıklaması

Netflix zaman içerisinde platformunda daha iyi bir deneyim sağlamak adına pek çok yeni özelliği test ediyor. Milyonlarca kişiye açık bir platformun yaptığı test çalışmalarının büyük bölümünün kullanıcılar üzerinde yapılması sürpriz değil. Son gündeme gelen konuyla ilgili platform benzer bir açıklamada bulundu ve kullanıcılar için herhangi bir sorun olmadığını söyledi.

Yapılan açıklamada platformun daha iyi bir deneyim sunması adına kimi zaman kullanıcılar üzerinde testler yapıldığını ve bunun için bazı izinlere ihtiyaç duyulduğu ifade edildi. Fiziksel aktivite izniyle ilgili açıklamada bulunan şirket, mobil uygulamanın daha iyi bir video kalitesi sunulmasının amaçladığını belirtti.

Gelişmeler gösteriyor ki platform masaüstünde olduğu gibi mobil platformlarında da kullanıcıya yüksek görüntü kalitesi sunmak adına yeni arayışlar içerisinde. Netflix henüz izin istediği özelliğin test aşamasında olduğunu henüz kullanıma sunmadığını söylüyor. Bilindiği üzere önümüzdeki günlerde Google, Android Q sürümünü kullanıma sunacak. Şirketin yaptığı testlerin de bu sürüme yönelik yeni özellikleri kapsadığına dikkat çekiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum