Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Netflix Akıllı Telefonları Analog Cihaza Dönüştürecek Özellik Üzerinde Çalışıyor

Çevrimiçi platform Netflix, mobil uygulamalar için titreşim özelliği üzerinde çalışıyor. Akıllı telefonlar kullanıcıların izledikleri yayına göre tepki verecek.
Netflix Akıllı Telefonları Analog Cihaza Dönüştürecek Özellik Üzerinde Çalışıyor

Son yılların en popüler çevrimiçi yayın platformlarından biri olan Netflix, kullanıcılarının ilgisini çekecek pek çok özellik üzerinde çalışıyor. Şirket daha iyi deneyim sunmak adına pek çok farklı içeriğin yapımcılığını yapıyor.

Büyük yatırımlar yaptığı bilinen Netflix, geçtiğimiz gün Türkiye’nin de aralarında olduğu 20 Avrupa ülkesinde fiyatlarına zam yapmıştı. Sahip olduğu potansiyel ile televizyonların pabucunu dama atan Netflix, ilgi çekici bir özellik üzerinde çalışıyor.

iOS ve Android uygulamalarına odaklanan Netflix, burada ilgi çekici ne yapılabilir bunun hesaplarını yapıyor. Gelen habere göre Netflix, mobil uygulamalarına titreşim özelliği eklemeyi planlıyor. Platformda hemen her beğeniye hitap eden içerik mevcut. Şirket film ve dizilerde yaşanan aksiyon, patlama ve sahnelerinde titreme özelliğini mobil cihazlar için geliştiriyor.

Netflix Telefonları Analog Cihaza Dönüştürüyor

Netflix Telefonları Analog Cihaza Dönüştürüyor

Çevrimiçi platformu masaüstünden olduğu kadar mobil üzerinden de çok sayıda kullanıcı ziyaret ediyor. Hatta şirket önümüzdeki günlerde mobil kullanıcılarına özel yeni bir paket sunmayı planlıyor. Söz konusu paketin temel paketin yarı fiyatında olması bekleniyor. Bugün itibariyle platformun dünya genelinde 140 milyondan fazla kullanıcısı olduğu biliniyor.

Şirketin üzerinde çalıştığı özellik akıllı telefon üzerinden girişleri artırabilir. Bilindiği üzere platformda aksiyon, patlama ve pek çok adrenalin pompalayan içerik yer alıyor. Sunulacak özellik ile izlenen yapımlarda yaşanan aksiyon temalı olaylarda telefon titreyerek tepki verecek. Kullanıcının deneyimine heyecan katması beklenen özellik, bizlere oyun konsollarının kontrol cihazlarını hatırlatıyor.

Bilindiği üzere PS4, Xbox One gibi oyun konsollarının kontrol cihazları, oyun içi olaylara titreyerek tepki veriyor ve oyuncuyu kendine çekmeyi başarıyor. Netflix’in iOS ve Android için getireceği bu özelliğin kötü yanı ise uygulamanın yapacağı titreşimin, diğer bildirimler ile karışma ihtimali.

Netflix’ten Kendi Alanında Bir İlk

Netflix’ten Kendi Alanında Bir İlk

Netflix, hayata geçirme planları içinde bulunduğu yeni özellik ile bu alanda bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Titreşim modu muhtemelen isteğe göre çalışacak ve kullanıcılar isterlerse bu özelliği pasif hale getirebilecek. Netflix bu özelliğe Project Rumble Pack adını vermiş. Eğer test aşamasında olumsuz geri dönüşler olması halinde şirketin bu özellikten vazgeçebileceği de ifade ediliyor.

Şirketin yayınladığı bir blog yazısında “Bu çalışmaların en büyük değeri, bir inovasyon kültürünü desteklemelidir. Asla gerçek olmasalar bile bu çalışmalara inanıyoruz ve bu fikirlerde bulunan yaratıcılık ve düşünceleri paylaşmayı seviyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Üzerinde çalışılan proje tamamen iptal mi edilir yoksa opsiyonel olarak mı sunulur bunu da önümüzdeki günlerde göreceğiz. Akıllı telefonlara titreşim imkanı sağlayan özelliğe dair hazırlanan test görüntülerini videodan izleyebilirsiniz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum