Yatırım yapmaya başla!

Netflix Abonelerine Kendi Kategorisinde En İyi 10 İçeriğini Tavsiye Edecek

Yayın servisi Netflix’e en iyi 10 listesi özelliği geldi.
Netflix Abonelerine Kendi Kategorisinde En İyi 10 İçeriğini Tavsiye Edecek

ABD merkezli yayın servisi Netflix, dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından takip ediliyor. Ülkemizde de 1.5 milyonu aşan abonesi olan yayın platformu, sürekli yeni yapımlar hazırlamaya devam ediyor. Gelinen gün itibarıyla Netflix’de sayısız içeriğe rastlamak mümkün. Bu içeriklerden bazıları ise dünyanı en çok izlenen yapımları arasında yer alıyor ve milyonlarca kişi tarafından beğeniyle takip ediliyor. Platformda ne izleyeceğini bilemeyen pek çok kullanıcı farklı kaynaklarda aramalar yapıyor.

En iyi diziler, filmler ya da belgeseller şeklinde yapılan aramalar ile kullanıcılar Netflix’te izleyecekleri farklı içerikleri keşfetmek istiyor. Şirket geçtiğimiz günlerde yerli yapımların bir arada olduğu yeni kategorisini Made In Turkey adı ile sunmuştu. Yayın servisi sayısız içeriğe sahip kütüphanesinde ne izleyeceğine karar vermekte zorlanan aboneleri için yeni bir özellik sundu. En İyi 10 Listesi adıyla oluşturulan bölümde Netflix kullanıcılarına en sevilen içerikleri tavsiye edecek.

Netflix’e Yeni Liste Özelliği

Netflix’e Yeni Liste Özelliği

Netflix’in yeni liste uygulaması kullanıma sunulduğu ülkeler özelinde güncellenecek. Yani kullanıcılar böylece kendilerine uygun olan ve en iyi 10 yapıma dair tavsiyeleri Netflix aracılığı ile alabilecek. Yayın servisi bu özelliğini bir süredir İngiltere ve Meksika’da test ediyordu. Yapılan açıklama ile bu özellik artık dünya genelinde kullanıma sunulmuş oldu.

Şirketten konuyla ilgili yapılan duyuruda “Harika bir film veya TV şovu izlediğinizde, onu aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşırsınız veya iş yerinde konuşursunuz. Böylece diğer insanlar da keyfini çıkarabilirler. Bu liste çok daha hızlı ve kolay bir şekilde izleyecek bir şeyler bulmamıza yardımcı oluyor.” ifadelerine yer verildi. Netflix’in yeni listesi her gün yeniden güncellenecek.

Listeler oluşturulurken kullanıcıların ağırlıklı olarak izlemiş olduğu içeriklere öncelik tanınacak. En iyi 10 listesinde filmler ve TV şovları, belgeseller ve diziler farklı kategorilere ayrılarak gösterilecek. Yayın servisi son rakamlara göre dünya genelinde 167 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. Apple TV+ ve Disney+ gibi rakipleri olmasına rağmen Netflix sahip olduğu pazarı rakiplerine kaptırmamak istediğini söyleyebiliriz. Sunulan yeni özellikler ve içerikler ile beraber kullanıcı sayısını daha da artırmayı hedefliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum