Yatırım yapmaya başla!

Netflix 2020’de Bütçesini Katlayarak Artırmaya Devam Edecek

Yayın servisi Netflix, 2020 yılında da harcamalarını artırmaya devam edecek.
Netflix 2020’de Bütçesini Katlayarak Artırmaya Devam Edecek

Son yıllarda mobil cihaz ve internet kullanımının hızla yaygınlaşması çevrimiçi servislere olan ilginin de artmasına neden oldu. Netflix, Spotify, YouTube gibi dünyaca ünlü servisler milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor ve ücretli olarak abonelik hizmeti veriyor. Yayın servisi denildiğinde şüphesiz en büyük pazar payının Netflix’te olduğunu söyleyebiliriz. Ödüllere aday yapımları ile adından söz ettiren Netflix, her yıl özgün içeriklerine büyük paralar harcıyor. Servis ülkemizde de 1.5 milyonu aşkın abonesi mevcut ve yerli yapımlara bu yıl ağırlık vermeye başladı.

Bu yıl ise Netflix’in rakiplerinin arttığına tanık oluyoruz. Apple TV+ ve Disney+ gibi servisler bu rekabete ortak olmaya başladı. Netflixin ise her yıl olduğu gibi bu yıl da yapmış olduğu harcamaları artırması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl 15.3 milyar dolar harcama yapan yayın devi, bu yıl bütçesini 17.3 milyar dolara kadar çıkarmayı planlıyor. İddialar Wall Street’e bağlı olan şirket BMO Capital Markets tarafından ortaya atıldı.

Netflix Büyümeye Devam Edecek

Netflix Büyümeye Devam Edecek

Araştırma şirketi tarafından yapılan tahminlerde Netflix’in herhangi bir kısıtlamaya gideceğini söylemek mümkün değil. Uzun vadeli planlara bakıldığında ise harcamaların artarak devam edeceği belirtiliyor. 2028 yılı itibariyle Netflix’in yıllık harcama miktarının 26 milyar dolara kadar tırmanacağı tahmin ediliyor. Araştırmada ayrıca Netflix’in rakiplerinin de bu rekabetten karlı çıkabileceğine yer veriliyor. Amazon ve Disney’in satın alma derecelerini kaynak gösteren BMO, ortada bir savaş olduğu iddiasının doğru olmadığını belirtiyor.

Netflix ile ilgili son çeyrek verilerine de değinilen raporda, platformda 802 saatlik program yayını yapıldığı ve bunların arasında The Irishman ve Marriage Story gibi Oscar adaylarının yer almasına dikkat çekiliyor. ABD’li kullanıcılar arasında yapılan araştırmada izleyicilerin en çok ilgi gösterdiği yayın servisinin Netflix olduğu görülüyor. Şirketin 2020 yılında da orijinal içerikler ile kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

Bilinenler arasında Nickelodeon ile yapılan anlaşma ile yeni çizgi filmler ve Game of Thrones’un yaratıcıları ile yapılan film ve dizi anlaşmaları yer alıyor. ABD’li yayın servisinin yıllık yapacağı harcamanın, rakipleri Disney+ ve Apple TV+’ın yapacacağı harcamaların çok daha üzerinde bulunuyor. Disney+’ın bu yıl yapacağı harcamanın 1 milyar dolar olacağını düşünecek olursak arada büyük bir uçurum olduğunu söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum