Yatırım yapmaya başla!

Netflix 100 Milyonu Geçen Üye Sayısıyla Yükselişte!

Ülkemizde de hizmet veren ünlü medya sağlayıcısı Netflix, abone sayısı ve net karındaki artışla başarısını gösterdi. İşte Netflix’in yükselişini gösteren rakamlar:
Netflix 100 Milyonu Geçen Üye Sayısıyla Yükselişte!

Kısa sürede milyonlarca aboneye ulaşan Netflix hakkında her gün bir haber duyuyoruz. İlk olarak Pablo Escobar’ın hayatını konu alan Narcos dizisi ile adını duyuran platform, her geçen gün biraz daha ün kazanmış, filmleri ve belgeselleri ile de izleyicilerin ilk adresleri arasındaki yerini almıştı. Dijital ortamda adeta bir devrim yaratan online servis, geçtiğimiz günlerde de efsanevi anime Death Note’nin Netflix filmi oluyor müjdesini vermişti.

Sonuçta; başarıdan başarıya koşan ve izleyicilerin merakla beklediği yapımlara imza atan online dizi-film platformu, ne kadar tutulduğunu hem net karı hem de artan abone sayısıyla kanıtladı. Zira on dönemlerde dünyaya açılan platform, yalnızca birkaç ay içerisinde binlerce yeni kullanıcıya ulaştı. İşte detaylar:

Geçtiğimiz Nisan ayında 100 milyon aboneye ulaştığını açıklayan Netflix’in, 3 aylık süreç içerisinde 4 milyon kullanıcısı daha oldu.

Netflix 3 aylık süreç içerisinde 4 milyon kullanıcıya ulaştı

Toplam kullanıcısı sayısı 104 milyon civarında olan platformun, yalnızca ABD’de 50 milyon abonesi var. Yani dünyaya açılmasının üzerinden çok fazla zaman geçmeyen Netflix’in rakamlarının ilerleyen dönemlerde daha da yükselmesi bekleniyor.

Yeni abonelerin 1 milyon 70 bini ABD’den, 4 milyon 140 bininin de ülke dışından olduğu belirtildi.

Tüm dünyadan yeni aboneler var

İçerik sayısının artmasıyla birlikte daha çok kullanıcının üye olacağı Netflix, yeni yapımlar için dur durak vermeden çalışmalarına devam ediyor.

İstanbul’da çekilecek ve 2018 yılında yayına girecek Netflix yapımı ilk Türk dizisi de bunlardan bir tanesi.

Netflix yeni yapımlar peşinde koşuyor

Ayrıca yapılan açıklamaya göre; şirketin bu yılın ikinci çeyreğindeki geliri, geçen yılın aynı dönemine kıyasla % 32.4 artış göstererek 2.78 milyar dolara yükseldi.

Şirketin net karına bakıldığında da büyük bir artış yaşandığını görüyoruz. Zira geçen yılın Nisan-Haziran döneminde 41 milyon dolarlık net kar söz konusuyken, bu yıl rakamlar 66 milyon dolara ulaştı. Yani % 61 artış yaşandı. Sonuçta; günden güne büyüyen Netflix, bu yılın 3. çeyreğinde 4 milyondan daha fazla yeni abone hedefliyor ki duruma bakılırsa hedeflerini tutturacakları açıkça ortada.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum