Yatırım yapmaya başla!

Netflix 1.5 Milyar Dolar Daha Borç Alacak!

Netflix, artan maliyetini karşılamak için 1.5 milyar dolar daha borç alacağını açıkladı. İşte detaylar;
Netflix 1.5 Milyar Dolar Daha Borç Alacak!

Online medya platformu Netflix, bugün SEC’e gönderdiği dosyada 1.5 milyar dolar borç alacağını açıkladı. Bu paranın; içerik, satın alma ve sermaye harcamaları gibi genel kurumsal amaçlarla kullanılacağını belirten şirket açıklamasında, ayrıca yıllık hissedarlar toplantısının da 6 Haziran’da yapılacağı bilgisine yer verdi. Geçtiğimiz hafta 2018’in ilk çeyrek bilançosunu paylaşan medya devi, bu haberle yükselişini devam ettireceğini bir kez daha göstermiş oldu.

2018’in ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla % 40’lıka artışla 3.7 milyar dolarlık gelire ulaşan Netflix, hızla yükseliyor.

Netflix Artan Maliyetlerini Karşılamak için Borç AlacakÖyle ki net karını da geçen yılın aynı dönemine göre % 63 artırarak 290 milyon dolara ulaştıran platform, bu yılın ilk üç ayında 7 milyon 410 bin yeni abone kazanmıştı.

Ayrıca yeni abonelerin 1 milyon 960 bini ABD’den gelirken, 5 milyon 460 bini diğer ülkelerden gelmiş ve Netflix’in toplam abone sayısı ABD’de 56 milyon 710 bin kişi, diğer ülkelerde ise 68 milyon 290 bin kişi olmuştu.

Kısacası dünya genelindeki 125 milyon abonesiyle göz dolduran Netflix, yeni yapımları ile de daha parlak günlere doğru ilerlediğinin sinyallerini veriyor.

Netflix 1.5 Milyar Dolar Borç Alıyor Bu noktada şirketin 1.5 milyar dolarlık borç alacağını duyurması da söz konusu görüşü biraz daha destekliyor. Çünkü platform dur durak vermeden içerik üretiyor ve rakiplerini arkasında bırakmak için adeta koşar adım ilerliyor.

Sonuçta; 2018’de 80 yeni film planı olan ve şimdiye kadar çıkan içerikleri ile 8 milyar dolarlık bütçesini sonuna kadar kullanacağa benzeyen şirket, gelecek yıl daha çok harcama yapmaya hazırlanıyor.

Nihayetinde firma daha geçtiğimiz yılın Ekim ayında maliyetlerin yükseldiğini ifade ederek 1.6 milyar dolarlık borç alacağını açıklamıştı. İlaveten; bu 1 milyar doların üzerinde ilk kez borç almadı olmamış, platform defalarca borç haberiyle gündeme gelmişti. Ancak finansal sonuçlara bakıldığında, şirketin aldığı borçların layığını fazlasıyla verdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum