Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Net Karı Yüzde 100 Artan Şirketin Hisseleri için Hedef Fiyatı Değişmedi

Net karını yüzde 100 artıran şirketin hisseleri için Garanti Yatırım'dan hedef fiyat açıklaması geldi. İşre paylaşılan raporun detayları...
Net Karı Yüzde 100 Artan Şirketin Hisseleri için Hedef Fiyatı Değişmedi
HABER GİRİŞ

Tekstil şirketi Yataş Yatak ve Yorgan Sanayi Ticaret A.Ş. dün geçen yıla ilişkin bilançosunu paylaştı. Şirket net dönem karını yüzde 100 artırarak 349,9 milyondan TL’den 700 milyon TL’ye çıkardı. Bilanço sonrası Garanti Yatırım şirketin hisselerine yönelik değerlendirme raporunu yayımladı.

Bugün yayımlanan rapora göre Yataş’ın net karı olumlu bulundu. Şirketin TMS29 hariç sonuçlarına bakıldığında yapılan hesaplamaya göre FVAÖK 438 milyon TL olan beklentilerin neredeyse 2 katına yaklaşarak 889 milyon TL olduğu bildirildi.

Yataş Fintables
Kaynak: Fintables

Bu hesaplamaya göre söz konusu dönemde FVAÖK marjının yüzde 22.4’e yükseldiği not edildi. Net karın 215 milyon TL olduğu ve 197 milyon TL olan beklentiyi hafif aştığı bildirildi.

Söz konusu raporda şu ifadeler kullanıldı:

“Güçlü tablonun kısa vadede bir miktar fiyatlandığını göz önüne alarak 4Ç23 sonuçlarının hisse etkisini sınırlı olumlu olarak değerlendiriyoruz.”

GCM Yatırım Banner

Şirketin hisseleri için 51,6 TL olan hedef fiyat devam ettirildi.

Yataş Grafiği Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu hafta başında kırmızı mumları yakan YATAS hisseleri, haftalık bazda yüzde 5,11 kazandırdı. Hisseler yıllık bazda yüzde 23,76, aylık bazda yüzde 30,21 yükseldi. Dün kapanışı 36,74 TL’den yapan hisseler, bugün açılışı 39,80 TL’den yaptı. Günlük bazda yüzde 3,05 artıda olan hisseler 37,88 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın