Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Net Holding’den Kıbrıs Ekonomisine Büyük Katkı!

Net Holding'den önemli girişim. Şirket, Kıbrıs’ın ekonomik gelişimine katkı sağlamak için bir hava yolu şirketinin hisselerine talip oldu.
Net Holding’den Kıbrıs Ekonomisine Büyük Katkı!
HABER GİRİŞ

Net Holding AŞ, bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda şirketin aldığı bir kararı yatırımcılarıyla paylaştı. Hafta sonu Diyalog Gazetesi’nde yer alan bilginin doğruluğunun onaylandığı duyuruda, Net Holding Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve Genel Koordinatörü Hande Tibuk’un yaptığı açıklamanın detayı aktarıldı.

Tibuk, söz konusu gazetede yaptığı açıklamada, Mavi Gök Havacılık şirketinin yüzde 10 hisse alım işlemleri için görüşmelerin başladığını duyurdu.

Şirketin, Ercan Havalimanı’nda başlatacağı uçuşları değerlendiren Tibuk, Kuzey Kıbrıs’ın haksız izolasyona maruz kalmasının ulaşımı yıllardır kısıtladığını, ulaşımın gelişmesinin turizm ve ekonomik aktivite için elzem bir durum olduğunu ifade etti.

Kıbrıs’a ne kadar çok hava yolu uçuşu düzenlenirse ekonomisinin de o kadar hızlı gelişeceğini belirten isim, Mavi Gök Havacılık’ın Kuzey Kıbrıs’a 15 Kasım’da düzenlemeye başlayacağı seferlerin, adanın ekonomik gelişimi için çok değerli olduğunu sözlerine ekledi.

“Hava Yolu Yatırımının Riski Yüksek”

48 yıldır faaliyet gösteren Net Holding’in, birçok turizm yatırımında lider olduğunu dile getiren Tibuk, hava yolu yatırımının da çok ağır ve riskinin yüksek olduğunu bildiklerini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Kıbrıs’ın gelişimi için kendilerinin de ellerini taşın altına koyduklarını söyleyerek, “Mavi Gök Havacılık ile yüzde 10 hisse almak için görüşmelere başladığımızı kamuoyuna bildiririz.” şeklinde açıklama yaptı.

Gazetede yer alan haberde, Net Holding’in Pegasus Havayollar’ının kurucu ortakları arasında yer aldığı ve 1990 yılında Rus Aeroflot ve Türk iş adamları ile Greenair’i kurduğu bilgisi de aktarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.